Majandus · 2026
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta: omavalitsuste pingerida
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta: esikohal on Tallinn (34,5 ‰), viimasel kohal Loksa linn (4,9 ‰). 78 omavalitsuse mediaan on 11,4 ‰.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta |
|---|---|---|---|
| 1 | Tallinn | Harju maakond | 34,5 ‰ |
| 2 | Kihnu vald | Pärnu maakond | 26,5 ‰ |
| 3 | Kuusalu vald | Harju maakond | 23,1 ‰ |
| 4 | Ruhnu vald | Saare maakond | 22,0 ‰ |
| 5 | Rae vald | Harju maakond | 21,2 ‰ |
| 6 | Muhu vald | Saare maakond | 21,1 ‰ |
| 7 | Kiili vald | Harju maakond | 19,8 ‰ |
| 8 | Harku vald | Harju maakond | 19,5 ‰ |
| 9 | Vormsi vald | Lääne maakond | 19,2 ‰ |
| 10 | Jõelähtme vald | Harju maakond | 17,9 ‰ |
| 11 | Viimsi vald | Harju maakond | 17,8 ‰ |
| 12 | Kastre vald | Tartu maakond | 17,2 ‰ |
| 13 | Kambja vald | Tartu maakond | 16,9 ‰ |
| 14 | Nõo vald | Tartu maakond | 16,0 ‰ |
| 15 | Luunja vald | Tartu maakond | 15,7 ‰ |
| 16 | Tartu vald | Tartu maakond | 15,6 ‰ |
| 17 | Saue vald | Harju maakond | 14,9 ‰ |
| 18 | Saku vald | Harju maakond | 14,8 ‰ |
| 19 | Märjamaa vald | Rapla maakond | 14,5 ‰ |
| 20 | Pärnu linn | Pärnu maakond | 13,4 ‰ |
| 21 | Rapla vald | Rapla maakond | 13,3 ‰ |
| 22 | Raasiku vald | Harju maakond | 13,2 ‰ |
| 22 | Saaremaa vald | Saare maakond | 13,2 ‰ |
| 24 | Tori vald | Pärnu maakond | 13,1 ‰ |
| 25 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | 13,0 ‰ |
| 25 | Kohila vald | Rapla maakond | 13,0 ‰ |
| 25 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | 13,0 ‰ |
| 25 | Tartu linn | Tartu maakond | 13,0 ‰ |
| 29 | Setomaa vald | Võru maakond | 12,8 ‰ |
| 29 | Võru vald | Võru maakond | 12,8 ‰ |
| 31 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | 12,7 ‰ |
| 32 | Maardu linn | Harju maakond | 12,1 ‰ |
| 32 | Rõuge vald | Võru maakond | 12,1 ‰ |
| 34 | Keila linn | Harju maakond | 11,9 ‰ |
| 34 | Viljandi vald | Viljandi maakond | 11,9 ‰ |
| 36 | Kose vald | Harju maakond | 11,8 ‰ |
| 37 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | 11,7 ‰ |
| 37 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | 11,7 ‰ |
| 39 | Haapsalu linn | Lääne maakond | 11,5 ‰ |
| 40 | Kehtna vald | Rapla maakond | 11,4 ‰ |
| 40 | Viljandi linn | Viljandi maakond | 11,4 ‰ |
| 42 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | 11,3 ‰ |
| 43 | Elva vald | Tartu maakond | 11,1 ‰ |
| 44 | Anija vald | Harju maakond | 11,0 ‰ |
| 44 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | 11,0 ‰ |
| 44 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | 11,0 ‰ |
| 47 | Otepää vald | Valga maakond | 10,9 ‰ |
| 47 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | 10,9 ‰ |
| 49 | Paide linn | Järva maakond | 10,8 ‰ |
| 49 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | 10,8 ‰ |
| 51 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | 10,7 ‰ |
| 52 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | 10,6 ‰ |
| 53 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | 10,1 ‰ |
| 54 | Võru linn | Võru maakond | 9,9 ‰ |
| 55 | Tõrva vald | Valga maakond | 9,8 ‰ |
| 56 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | 9,6 ‰ |
| 57 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | 9,3 ‰ |
| 58 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | 9,2 ‰ |
| 59 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | 9,1 ‰ |
| 60 | Kanepi vald | Põlva maakond | 9,0 ‰ |
| 61 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | 8,9 ‰ |
| 61 | Räpina vald | Põlva maakond | 8,9 ‰ |
| 63 | Saarde vald | Pärnu maakond | 8,8 ‰ |
| 63 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | 8,8 ‰ |
| 65 | Põlva vald | Põlva maakond | 8,5 ‰ |
| 66 | Mulgi vald | Viljandi maakond | 8,4 ‰ |
| 67 | Järva vald | Järva maakond | 8,3 ‰ |
| 68 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | 8,2 ‰ |
| 69 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | 8,1 ‰ |
| 70 | Türi vald | Järva maakond | 7,9 ‰ |
| 71 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | 7,5 ‰ |
| 72 | Valga vald | Valga maakond | 7,1 ‰ |
| 73 | Antsla vald | Võru maakond | 6,6 ‰ |
| 74 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | 6,2 ‰ |
| 75 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | 6,1 ‰ |
| 76 | Narva linn | Ida-Viru maakond | 6,0 ‰ |
| 77 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | 5,6 ‰ |
| 78 | Loksa linn | Harju maakond | 4,9 ‰ |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Harju maakond29,0 ‰
- Tartu maakond13,7 ‰
- Saare maakond13,6 ‰
- Rapla maakond13,2 ‰
- Hiiu maakond13,0 ‰
- Pärnu maakond12,6 ‰
- Lääne maakond11,7 ‰
- Võru maakond10,9 ‰
- Viljandi maakond10,7 ‰
- Lääne-Viru maakond10,2 ‰
- Jõgeva maakond9,9 ‰
- Järva maakond9,0 ‰
- Põlva maakond8,7 ‰
- Valga maakond8,5 ‰
- Ida-Viru maakond6,4 ‰
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ esikohal?
Näitajas „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ on esikohal Tallinn (34,5 ‰).
Milline on näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on 11,4 ‰.