Omavalitsus · Võru maakond

Antsla vald: rahvaarv ja statistika

Antsla vald: rahvaarv on 3 959 (2026), pindala 414,9 km² ja asustustihedus 9,5 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 70. kohal. Rahvaarv väheneb: −13,8% aastatel 2016–2026.

  • 3 959 elanikku
  • 414,9 km²
  • 10 el./km²
Vaade: Antsla vald
Foto : Ivo Kruusamägi, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Antsla vald arvudes

Rahvaarv
3 959
70. koht 78-st −13,8%
Asustustihedus
10el./km²
55. koht 78-st
Pindala
415km²
46. koht 78-st
Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas
3,4%%
77. koht 78-st
Keskmine brutokuupalk
1 427€
75. koht 78-st
Keskküttega eluruumid
26,3%%
67. koht 78-st
Loomulik iive 1000 elaniku kohta
−12,8‰
66. koht 78-st

Peamine

Võru maakond: 5 omavalitsuse seas on Antsla vald rahvaarvult 4. kohal.

Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas: Antsla vald 3,4%, Võru maakond keskmiselt 4,1%, kogu riigis 5,4%.

Keskmine brutokuupalk: Antsla vald 1 427 €, Võru maakond keskmiselt 1 605 €, kogu riigis 1 999 €.

Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 34,3%.

Kas teadsid?

Antsla vald: rahvaarvu muutus

3 8644 1394 4144 6892016 : 4 5942017 : 4 5462018 : 4 5142019 : 4 4782020 : 4 3982021 : 4 3722022 : 4 2222023 : 4 2002024 : 4 0952025 : 4 0152026 : 3 959201620182020202220242026

Antsla vald: rahvaarv oli 2016. aastal 4 594 ja 2026. aastal 3 959.

AastaRahvaarv
20214 372
20224 222
20234 200
20244 095
20254 015
20263 959

Antsla vald: kõik näitajad

Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.

Rahvastik

NäitajaAntsla valdVõru maakondRiikAsendKoht
65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026)26,1%24,9%25,0%30. koht 78-st
Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026)16,1%17,0%18,1%57. koht 78-st
Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025)−12,8 ‰−10,3 ‰−8,3 ‰66. koht 78-st
Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025)−2,0 ‰−6,2 ‰−0,6 ‰46. koht 78-st

Eluase

NäitajaAntsla valdVõru maakondRiikAsendKoht
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021)40,0%34,9%22,9%13. koht 78-st
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021)1,5%2,7%4,5%62. koht 78-st
Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021)63,8%51,0%52,0%20. koht 78-st
Eluruumi keskmine pind (2021)75,9 m²71,178,349. koht 78-st

Energia

NäitajaAntsla valdVõru maakondRiikAsendKoht
Keskküttega eluruumid (2021)26,3%41,3%42,7%67. koht 78-st

Majandus

NäitajaAntsla valdVõru maakondRiikAsendKoht
Keskmine brutokuupalk (2025)1 427 €1 605 €1 672 €75. koht 78-st
Brutokuupalga mediaan (2025)1 205 €1 394 €1 467 €74. koht 77-st
Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025)4053 420159 82769. koht 78-st
Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025)102,3 ‰103,1 ‰98,1 ‰34. koht 78-st
Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)185,9 ‰186,6 ‰177,0 ‰34. koht 78-st
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)6,6 ‰10,9 ‰11,4 ‰73. koht 78-st

Tööhõive

NäitajaAntsla valdVõru maakondRiikAsendKoht
Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025)3,4%4,1%4,7%77. koht 78-st

Antsla vald: tegevusalad

Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.

Antsla vald kaardil

Korduma kippuvad küsimused

Antsla vald: kui palju elanikke seal on?

Antsla vald: rahvaarv on 3 959 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 70. kohal.

Antsla vald: kui suur on pindala?

Antsla vald: pindala on 414,9 km² ja asustustihedus 10 el./km².

Antsla vald: kas rahvaarv kasvab?

Antsla vald: rahvaarv oli 2016. aastal 4 594 ja 2026. aastal 3 959 (−13,8%).

Kus asub Antsla vald?

Antsla vald asub maakonnas: Võru maakond. Laiuskraad 57,833, pikkuskraad 26,533.

Antsla vald: milline on näitaja „Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas“ väärtus?

Antsla vald: näitaja „Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas“ väärtus on 3,4% (2025). See on 78 omavalitsuse seas 77. kohal; riigi mediaan on 4,7%.

Antsla vald: milline on näitaja „Keskmine brutokuupalk“ väärtus?

Antsla vald: näitaja „Keskmine brutokuupalk“ väärtus on 1 427 € (2025). See on 78 omavalitsuse seas 75. kohal; riigi mediaan on 1 672 €.

Antsla vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?

Antsla vald: lähimad naabrid on Valga vald (20 km), Kanepi vald (21 km), Otepää vald (24 km), Rõuge vald (25 km), Võru linn (27 km).