Omavalitsus · Võru maakond

Võru linn: rahvaarv ja statistika

Võru linn: rahvaarv on 11 813 (2026), pindala 14,0 km² ja asustustihedus 842 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 28. kohal. Rahvaarv väheneb: −5,0% aastatel 2016–2026.

  • 11 813 elanikku
  • 14,0 km²
  • 842 el./km²
Asukohakaart: Võru linn

Võru linn arvudes

Rahvaarv
11 813
28. koht 78-st −5,0%
Asustustihedus
842el./km²
6. koht 78-st
Pindala
14,0km²
73. koht 78-st
Eluruumi keskmine pind
58,8m²
73. koht 78-st
Rändesaldo 1000 elaniku kohta
−11,1‰
70. koht 78-st
Keskküttega eluruumid
72,7%%
10. koht 78-st
Brutokuupalga mediaan
1 391€
57. koht 77-st

Peamine

Võru maakond: 5 omavalitsuse seas on Võru linn rahvaarvult 1. kohal.

Eluruumi keskmine pind: Võru linn 58,8 m², Võru maakond keskmiselt 71,1 m², kogu riigis 69,5 m².

Rändesaldo 1000 elaniku kohta: Võru linn −11,1 ‰, Võru maakond keskmiselt −6,2 ‰, kogu riigis −2,0 ‰.

Suurim tegevusala: Kaubandus ja mootorsõidukite remont, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 15,4%.

Kas teadsid?

Võru linn: rahvaarvu muutus

11 39811 78712 17612 5652016 : 12 4302017 : 12 1672018 : 12 0222019 : 11 8592020 : 11 7272021 : 11 5332022 : 11 8672023 : 12 0552024 : 12 1122025 : 12 0242026 : 11 813201620182020202220242026

Võru linn: rahvaarv oli 2016. aastal 12 430 ja 2026. aastal 11 813.

AastaRahvaarv
202111 533
202211 867
202312 055
202412 112
202512 024
202611 813

Võru linn: kõik näitajad

Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.

Rahvastik

NäitajaVõru linnVõru maakondRiikAsendKoht
65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026)24,3%24,9%25,0%42. koht 78-st
Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026)17,8%17,0%18,1%43. koht 78-st
Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025)−7,0 ‰−10,3 ‰−8,3 ‰32. koht 78-st
Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025)−11,1 ‰−6,2 ‰−0,6 ‰70. koht 78-st

Eluase

NäitajaVõru linnVõru maakondRiikAsendKoht
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021)15,5%34,9%22,9%48. koht 78-st
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021)2,0%2,7%4,5%56. koht 78-st
Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021)19,1%51,0%52,0%72. koht 78-st
Eluruumi keskmine pind (2021)58,8 m²71,178,373. koht 78-st
Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025)2,8 ‰4,8 ‰8,9 ‰58. koht 74-st

Energia

NäitajaVõru linnVõru maakondRiikAsendKoht
Keskküttega eluruumid (2021)72,7%41,3%42,7%10. koht 78-st

Majandus

NäitajaVõru linnVõru maakondRiikAsendKoht
Keskmine brutokuupalk (2025)1 603 €1 605 €1 672 €55. koht 78-st
Brutokuupalga mediaan (2025)1 391 €1 394 €1 467 €57. koht 77-st
Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025)1 0383 420159 82728. koht 78-st
Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025)87,9 ‰103,1 ‰98,1 ‰57. koht 78-st
Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)161,6 ‰186,6 ‰177,0 ‰53. koht 78-st
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)9,9 ‰10,9 ‰11,4 ‰54. koht 78-st

Tööhõive

NäitajaVõru linnVõru maakondRiikAsendKoht
Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025)4,3%4,1%4,7%52. koht 78-st

Võru linn: tegevusalad

Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.

Võru linn kaardil

Korduma kippuvad küsimused

Võru linn: kui palju elanikke seal on?

Võru linn: rahvaarv on 11 813 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 28. kohal.

Võru linn: kui suur on pindala?

Võru linn: pindala on 14,0 km² ja asustustihedus 842 el./km².

Võru linn: kas rahvaarv kasvab?

Võru linn: rahvaarv oli 2016. aastal 12 430 ja 2026. aastal 11 813 (−5,0%).

Kus asub Võru linn?

Võru linn asub maakonnas: Võru maakond. Laiuskraad 57,849, pikkuskraad 26,993.

Võru linn: milline on näitaja „Eluruumi keskmine pind“ väärtus?

Võru linn: näitaja „Eluruumi keskmine pind“ väärtus on 58,8 m² (2021). See on 78 omavalitsuse seas 73. kohal; riigi mediaan on 78,3 m².

Võru linn: milline on näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus?

Võru linn: näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus on −11,1 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 70. kohal; riigi mediaan on −0,6 ‰.

Võru linn: millised omavalitsused asuvad lähedal?

Võru linn: lähimad naabrid on Võru vald (1,8 km), Rõuge vald (14 km), Kanepi vald (21 km), Põlva vald (22 km), Antsla vald (27 km).