Rahvastik · 2026
65-aastaste ja vanemate osatähtsus: omavalitsuste pingerida
65-aastaste ja vanemate osatähtsus: esikohal on Vormsi vald (36,9%), viimasel kohal Rae vald (8,2%). 78 omavalitsuse mediaan on 25,0%.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | 65-aastaste ja vanemate osatähtsus |
|---|---|---|---|
| 1 | Vormsi vald | Lääne maakond | 36,9% |
| 2 | Loksa linn | Harju maakond | 35,3% |
| 3 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | 32,8% |
| 4 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | 32,7% |
| 5 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | 32,6% |
| 6 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | 30,6% |
| 7 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | 30,1% |
| 8 | Räpina vald | Põlva maakond | 29,6% |
| 9 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | 29,5% |
| 10 | Mulgi vald | Viljandi maakond | 29,4% |
| 11 | Muhu vald | Saare maakond | 29,3% |
| 12 | Narva linn | Ida-Viru maakond | 29,2% |
| 13 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | 28,6% |
| 13 | Rõuge vald | Võru maakond | 28,6% |
| 13 | Saarde vald | Pärnu maakond | 28,6% |
| 16 | Setomaa vald | Võru maakond | 28,5% |
| 17 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | 28,2% |
| 18 | Tõrva vald | Valga maakond | 28,1% |
| 19 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | 28,0% |
| 20 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | 27,8% |
| 20 | Kanepi vald | Põlva maakond | 27,8% |
| 20 | Kihnu vald | Pärnu maakond | 27,8% |
| 23 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | 27,5% |
| 24 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | 27,4% |
| 25 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | 27,3% |
| 26 | Türi vald | Järva maakond | 27,0% |
| 27 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | 26,9% |
| 28 | Haapsalu linn | Lääne maakond | 26,6% |
| 29 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | 26,4% |
| 30 | Antsla vald | Võru maakond | 26,1% |
| 31 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | 26,0% |
| 32 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | 25,8% |
| 32 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | 25,8% |
| 32 | Valga vald | Valga maakond | 25,8% |
| 35 | Põlva vald | Põlva maakond | 25,4% |
| 36 | Järva vald | Järva maakond | 25,3% |
| 36 | Märjamaa vald | Rapla maakond | 25,3% |
| 38 | Paide linn | Järva maakond | 25,2% |
| 39 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | 25,1% |
| 40 | Otepää vald | Valga maakond | 24,9% |
| 41 | Viljandi vald | Viljandi maakond | 24,5% |
| 42 | Võru linn | Võru maakond | 24,3% |
| 43 | Kehtna vald | Rapla maakond | 24,1% |
| 44 | Viljandi linn | Viljandi maakond | 23,7% |
| 45 | Maardu linn | Harju maakond | 23,5% |
| 46 | Kuusalu vald | Harju maakond | 23,3% |
| 46 | Saaremaa vald | Saare maakond | 23,3% |
| 48 | Pärnu linn | Pärnu maakond | 23,1% |
| 49 | Elva vald | Tartu maakond | 22,8% |
| 49 | Rapla vald | Rapla maakond | 22,8% |
| 51 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | 22,7% |
| 52 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | 22,6% |
| 53 | Anija vald | Harju maakond | 22,5% |
| 53 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | 22,5% |
| 55 | Võru vald | Võru maakond | 22,4% |
| 56 | Ruhnu vald | Saare maakond | 22,0% |
| 57 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | 21,8% |
| 58 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | 20,8% |
| 59 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | 20,0% |
| 60 | Keila linn | Harju maakond | 19,5% |
| 61 | Tallinn | Harju maakond | 19,4% |
| 62 | Tori vald | Pärnu maakond | 18,9% |
| 63 | Tartu linn | Tartu maakond | 18,7% |
| 64 | Nõo vald | Tartu maakond | 17,9% |
| 65 | Kose vald | Harju maakond | 17,7% |
| 66 | Kohila vald | Rapla maakond | 17,0% |
| 67 | Jõelähtme vald | Harju maakond | 16,0% |
| 68 | Raasiku vald | Harju maakond | 15,8% |
| 69 | Kastre vald | Tartu maakond | 15,7% |
| 70 | Viimsi vald | Harju maakond | 15,4% |
| 71 | Saue vald | Harju maakond | 14,5% |
| 72 | Tartu vald | Tartu maakond | 14,2% |
| 73 | Saku vald | Harju maakond | 14,1% |
| 74 | Harku vald | Harju maakond | 12,8% |
| 75 | Kambja vald | Tartu maakond | 11,5% |
| 76 | Luunja vald | Tartu maakond | 10,7% |
| 77 | Kiili vald | Harju maakond | 10,2% |
| 78 | Rae vald | Harju maakond | 8,2% |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Ida-Viru maakond29,7%
- Hiiu maakond27,8%
- Jõgeva maakond26,9%
- Põlva maakond26,9%
- Lääne maakond26,5%
- Valga maakond26,1%
- Järva maakond25,9%
- Viljandi maakond25,3%
- Võru maakond24,9%
- Lääne-Viru maakond24,4%
- Saare maakond23,6%
- Pärnu maakond23,5%
- Rapla maakond22,2%
- Harju maakond18,4%
- Tartu maakond17,8%
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ esikohal?
Näitajas „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ on esikohal Vormsi vald (36,9%).
Milline on näitaja „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on 25,0%.