Vinni vald: rahvaarv ja statistika
Vinni vald: rahvaarv on 6 689 (2026), pindala 1 012,9 km² ja asustustihedus 6,6 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 47. kohal. Rahvaarv väheneb: −4,7% aastatel 2016–2026.
- 6 689 elanikku
- 1 012,9 km²
- 7 el./km²

Vinni vald arvudes
Peamine
Lääne-Viru maakond: 8 omavalitsuse seas on Vinni vald rahvaarvult 3. kohal.
Kuni 17-aastaste osatähtsus: Vinni vald 20,1%, Lääne-Viru maakond keskmiselt 18,4%, kogu riigis 18,7%.
Keskküttega eluruumid: Vinni vald 31,7%, Lääne-Viru maakond keskmiselt 47,5%, kogu riigis 68,4%.
Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 31,0%.
Kas teadsid?
- Lääne-Viru maakond: 1. koht näitajas „Kuni 17-aastaste osatähtsus“.
- Pindala on ligikaudu 141 863 jalgpalliväljaku suurune.
- 4,7 korda hõredamalt asustatud kui riigis keskmiselt.
- Lähim omavalitsus on Rakvere linn, 7,3 km kaugusel.
- Lähim suurem linn on Rakvere linn (15 345 elanikku), 7 km kaugusel.
Vinni vald: rahvaarvu muutus
Vinni vald: rahvaarv oli 2016. aastal 7 022 ja 2026. aastal 6 689.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 6 788 |
| 2022 | 6 683 |
| 2023 | 6 716 |
| 2024 | 6 800 |
| 2025 | 6 737 |
| 2026 | 6 689 |
Vinni vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 22,5% | 24,4% | 25,0% | 53. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 20,1% | 18,4% | 18,1% | 19. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −6,3 ‰ | −8,7 ‰ | −8,3 ‰ | 27. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | −1,3 ‰ | −4,3 ‰ | −0,6 ‰ | 44. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 12,3% | 10,8% | 22,9% | 54. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 3,1% | 3,1% | 4,5% | 45. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 55,2% | 39,1% | 52,0% | 31. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 80,8 m² | 69,8 | 78,3 | 30. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 6,1 ‰ | 7,1 ‰ | 8,9 ‰ | 44. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 31,7% | 47,5% | 42,7% | 57. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 716 € | 1 654 € | 1 672 € | 31. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 521 € | 1 456 € | 1 467 € | 29. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 638 | 5 082 | 159 827 | 47. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 95,4 ‰ | 87,1 ‰ | 98,1 ‰ | 45. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 163,7 ‰ | 156,0 ‰ | 177,0 ‰ | 50. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 10,9 ‰ | 10,2 ‰ | 11,4 ‰ | 47. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 4,8% | 4,6% | 4,7% | 36. koht 78-st |
Vinni vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük31,0% ×4,8
- Ehitus15,8% ×1,5
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont12,1% ×0,8
- Töötlev tööstus7,5% ×1,2
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus6,7% ×0,4
- Haldus- ja abitegevused4,9% ×0,9
- Veondus ja laondus4,7% ×0,8
- Muud teenindavad tegevused3,6% ×0,7
Vinni vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Vinni vald: kui palju elanikke seal on?
Vinni vald: rahvaarv on 6 689 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 47. kohal.
Vinni vald: kui suur on pindala?
Vinni vald: pindala on 1 012,9 km² ja asustustihedus 7 el./km².
Vinni vald: kas rahvaarv kasvab?
Vinni vald: rahvaarv oli 2016. aastal 7 022 ja 2026. aastal 6 689 (−4,7%).
Kus asub Vinni vald?
Vinni vald asub maakonnas: Lääne-Viru maakond. Laiuskraad 59,296, pikkuskraad 26,432.
Vinni vald: milline on näitaja „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ väärtus?
Vinni vald: näitaja „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ väärtus on 20,1% (2026). See on 78 omavalitsuse seas 19. kohal; riigi mediaan on 18,1%.
Vinni vald: milline on näitaja „Keskküttega eluruumid“ väärtus?
Vinni vald: näitaja „Keskküttega eluruumid“ väärtus on 31,7% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 57. kohal; riigi mediaan on 42,7%.
Vinni vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Vinni vald: lähimad naabrid on Rakvere linn (7,3 km), Rakvere vald (7,6 km), Haljala vald (18 km), Kadrina vald (18 km), Väike-Maarja vald (22 km).