Rahvastik · 2025
Rändesaldo 1000 elaniku kohta: omavalitsuste pingerida
Rändesaldo 1000 elaniku kohta: esikohal on Ruhnu vald (128,7 ‰), viimasel kohal Vormsi vald (−30,3 ‰). 78 omavalitsuse mediaan on −0,6 ‰.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Rändesaldo 1000 elaniku kohta |
|---|---|---|---|
| 1 | Ruhnu vald | Saare maakond | 128,7 ‰ |
| 2 | Kastre vald | Tartu maakond | 38,2 ‰ |
| 3 | Kiili vald | Harju maakond | 37,6 ‰ |
| 4 | Jõelähtme vald | Harju maakond | 37,1 ‰ |
| 5 | Luunja vald | Tartu maakond | 29,2 ‰ |
| 6 | Tartu vald | Tartu maakond | 29,1 ‰ |
| 7 | Harku vald | Harju maakond | 25,3 ‰ |
| 8 | Kuusalu vald | Harju maakond | 20,2 ‰ |
| 9 | Nõo vald | Tartu maakond | 16,6 ‰ |
| 10 | Kambja vald | Tartu maakond | 13,4 ‰ |
| 11 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | 13,0 ‰ |
| 12 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | 12,1 ‰ |
| 13 | Rae vald | Harju maakond | 11,9 ‰ |
| 14 | Saku vald | Harju maakond | 11,8 ‰ |
| 15 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | 11,7 ‰ |
| 16 | Tori vald | Pärnu maakond | 11,3 ‰ |
| 17 | Viimsi vald | Harju maakond | 10,0 ‰ |
| 18 | Järva vald | Järva maakond | 8,6 ‰ |
| 19 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | 7,4 ‰ |
| 20 | Keila linn | Harju maakond | 7,3 ‰ |
| 20 | Loksa linn | Harju maakond | 7,3 ‰ |
| 22 | Raasiku vald | Harju maakond | 6,9 ‰ |
| 23 | Kohila vald | Rapla maakond | 6,8 ‰ |
| 24 | Kanepi vald | Põlva maakond | 6,1 ‰ |
| 25 | Kose vald | Harju maakond | 5,3 ‰ |
| 26 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | 5,2 ‰ |
| 27 | Maardu linn | Harju maakond | 4,2 ‰ |
| 28 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | 3,8 ‰ |
| 28 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | 3,8 ‰ |
| 30 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | 2,8 ‰ |
| 31 | Muhu vald | Saare maakond | 2,5 ‰ |
| 32 | Võru vald | Võru maakond | 2,2 ‰ |
| 33 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | 1,4 ‰ |
| 34 | Paide linn | Järva maakond | 1,3 ‰ |
| 35 | Saue vald | Harju maakond | 1,0 ‰ |
| 36 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | 0,1 ‰ |
| 37 | Räpina vald | Põlva maakond | 0,0 ‰ |
| 38 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | −0,2 ‰ |
| 39 | Elva vald | Tartu maakond | −0,5 ‰ |
| 40 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | −0,6 ‰ |
| 41 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | −0,8 ‰ |
| 41 | Rapla vald | Rapla maakond | −0,8 ‰ |
| 43 | Tõrva vald | Valga maakond | −1,2 ‰ |
| 44 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | −1,3 ‰ |
| 45 | Viljandi vald | Viljandi maakond | −1,7 ‰ |
| 46 | Antsla vald | Võru maakond | −2,0 ‰ |
| 46 | Saaremaa vald | Saare maakond | −2,0 ‰ |
| 46 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | −2,0 ‰ |
| 49 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | −2,4 ‰ |
| 50 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | −2,7 ‰ |
| 51 | Märjamaa vald | Rapla maakond | −3,6 ‰ |
| 52 | Saarde vald | Pärnu maakond | −3,8 ‰ |
| 53 | Türi vald | Järva maakond | −4,0 ‰ |
| 54 | Haapsalu linn | Lääne maakond | −5,1 ‰ |
| 55 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | −6,0 ‰ |
| 56 | Anija vald | Harju maakond | −6,4 ‰ |
| 57 | Viljandi linn | Viljandi maakond | −6,5 ‰ |
| 58 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | −6,6 ‰ |
| 59 | Tartu linn | Tartu maakond | −6,8 ‰ |
| 60 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | −7,0 ‰ |
| 60 | Tallinn | Harju maakond | −7,0 ‰ |
| 62 | Rõuge vald | Võru maakond | −7,2 ‰ |
| 63 | Põlva vald | Põlva maakond | −7,3 ‰ |
| 64 | Pärnu linn | Pärnu maakond | −7,9 ‰ |
| 65 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | −8,2 ‰ |
| 66 | Valga vald | Valga maakond | −8,4 ‰ |
| 67 | Narva linn | Ida-Viru maakond | −9,4 ‰ |
| 68 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | −10,2 ‰ |
| 69 | Mulgi vald | Viljandi maakond | −10,3 ‰ |
| 70 | Võru linn | Võru maakond | −11,1 ‰ |
| 71 | Otepää vald | Valga maakond | −11,3 ‰ |
| 71 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | −11,3 ‰ |
| 73 | Kehtna vald | Rapla maakond | −12,1 ‰ |
| 73 | Kihnu vald | Pärnu maakond | −12,1 ‰ |
| 75 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | −12,6 ‰ |
| 76 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | −14,6 ‰ |
| 77 | Setomaa vald | Võru maakond | −20,7 ‰ |
| 78 | Vormsi vald | Lääne maakond | −30,3 ‰ |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Hiiu maakond5,2 ‰
- Tartu maakond2,2 ‰
- Järva maakond1,6 ‰
- Lääne maakond0,3 ‰
- Saare maakond−1,4 ‰
- Rapla maakond−1,4 ‰
- Harju maakond−1,6 ‰
- Pärnu maakond−2,9 ‰
- Põlva maakond−2,9 ‰
- Lääne-Viru maakond−4,3 ‰
- Ida-Viru maakond−4,8 ‰
- Viljandi maakond−5,7 ‰
- Võru maakond−6,2 ‰
- Valga maakond−7,5 ‰
- Jõgeva maakond−7,9 ‰
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ esikohal?
Näitajas „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ on esikohal Ruhnu vald (128,7 ‰).
Milline on näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on −0,6 ‰.