Rahvastik · 2026
Rahvaarvu muutus 4 aasta jooksul: omavalitsuste pingerida
Rahvaarvu muutus 4 aasta jooksul: esikohal on Kiili vald (+19,4%), viimasel kohal Setomaa vald (−6,8%). 75 omavalitsuse mediaan on −0,8%. Pingereas on omavalitsused, kus on vähemalt 500 elanikku.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Rahvaarvu muutus 4 aasta jooksul |
|---|---|---|---|
| 1 | Kiili vald | Harju maakond | +19,4% |
| 2 | Kastre vald | Tartu maakond | +18,1% |
| 3 | Harku vald | Harju maakond | +16,8% |
| 4 | Tartu vald | Tartu maakond | +16,6% |
| 5 | Kambja vald | Tartu maakond | +15,3% |
| 6 | Jõelähtme vald | Harju maakond | +14,9% |
| 7 | Rae vald | Harju maakond | +12,8% |
| 8 | Luunja vald | Tartu maakond | +12,5% |
| 9 | Saku vald | Harju maakond | +10,5% |
| 10 | Saue vald | Harju maakond | +8,5% |
| 11 | Viimsi vald | Harju maakond | +7,1% |
| 12 | Tori vald | Pärnu maakond | +6,0% |
| 13 | Kose vald | Harju maakond | +5,9% |
| 14 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | +5,8% |
| 15 | Raasiku vald | Harju maakond | +5,4% |
| 16 | Keila linn | Harju maakond | +4,6% |
| 17 | Kohila vald | Rapla maakond | +4,2% |
| 18 | Nõo vald | Tartu maakond | +4,1% |
| 19 | Maardu linn | Harju maakond | +4,0% |
| 20 | Kuusalu vald | Harju maakond | +3,5% |
| 21 | Tallinn | Harju maakond | +3,4% |
| 22 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | +2,5% |
| 23 | Pärnu linn | Pärnu maakond | +1,9% |
| 24 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | +1,7% |
| 24 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | +1,7% |
| 26 | Anija vald | Harju maakond | +1,6% |
| 26 | Tartu linn | Tartu maakond | +1,6% |
| 28 | Järva vald | Järva maakond | +1,4% |
| 29 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | +1,3% |
| 30 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | +1,1% |
| 30 | Rapla vald | Rapla maakond | +1,1% |
| 30 | Saaremaa vald | Saare maakond | +1,1% |
| 33 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | +0,1% |
| 34 | Paide linn | Järva maakond | −0,2% |
| 35 | Võru linn | Võru maakond | −0,5% |
| 36 | Elva vald | Tartu maakond | −0,6% |
| 37 | Haapsalu linn | Lääne maakond | −0,8% |
| 37 | Viljandi vald | Viljandi maakond | −0,8% |
| 39 | Kanepi vald | Põlva maakond | −1,1% |
| 39 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | −1,1% |
| 41 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | −1,4% |
| 41 | Viljandi linn | Viljandi maakond | −1,4% |
| 43 | Kehtna vald | Rapla maakond | −1,5% |
| 44 | Võru vald | Võru maakond | −1,6% |
| 44 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | −1,6% |
| 46 | Otepää vald | Valga maakond | −1,8% |
| 47 | Mulgi vald | Viljandi maakond | −1,9% |
| 48 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | −2,0% |
| 48 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | −2,0% |
| 50 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | −2,1% |
| 50 | Türi vald | Järva maakond | −2,1% |
| 52 | Tõrva vald | Valga maakond | −2,3% |
| 53 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | −2,4% |
| 53 | Märjamaa vald | Rapla maakond | −2,4% |
| 53 | Valga vald | Valga maakond | −2,4% |
| 56 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | −2,6% |
| 56 | Põlva vald | Põlva maakond | −2,6% |
| 58 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | −3,4% |
| 58 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | −3,4% |
| 60 | Saarde vald | Pärnu maakond | −3,6% |
| 61 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | −4,0% |
| 62 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | −4,1% |
| 63 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | −4,2% |
| 64 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | −4,3% |
| 65 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | −4,4% |
| 66 | Narva linn | Ida-Viru maakond | −4,7% |
| 67 | Muhu vald | Saare maakond | −5,2% |
| 68 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | −5,3% |
| 69 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | −5,4% |
| 70 | Loksa linn | Harju maakond | −6,0% |
| 71 | Räpina vald | Põlva maakond | −6,1% |
| 72 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | −6,2% |
| 72 | Antsla vald | Võru maakond | −6,2% |
| 74 | Rõuge vald | Võru maakond | −6,5% |
| 75 | Setomaa vald | Võru maakond | −6,8% |
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Rahvaarvu muutus 4 aasta jooksul“ esikohal?
Näitajas „Rahvaarvu muutus 4 aasta jooksul“ on esikohal Kiili vald (+19,4%).
Milline on näitaja „Rahvaarvu muutus 4 aasta jooksul“ mediaan?
Pingerea 75 omavalitsuse mediaan on −0,8%.