Põlva vald: rahvaarv ja statistika
Põlva vald: rahvaarv on 13 049 (2026), pindala 705,9 km² ja asustustihedus 18,5 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 22. kohal. Rahvaarv väheneb: −9,2% aastatel 2016–2026.
- 13 049 elanikku
- 705,9 km²
- 18 el./km²

Põlva vald arvudes
Peamine
Põlva maakond: 3 omavalitsuse seas on Põlva vald rahvaarvult 1. kohal.
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta: Põlva vald 8,5 ‰, Põlva maakond keskmiselt 8,7 ‰, kogu riigis 19,5 ‰.
Rändesaldo 1000 elaniku kohta: Põlva vald −7,3 ‰, Põlva maakond keskmiselt −2,9 ‰, kogu riigis −2,0 ‰.
Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 18,1%.
Kas teadsid?
- Pindala on ligikaudu 98 867 jalgpalliväljaku suurune.
- Lähim omavalitsus on Kanepi vald, 19,7 km kaugusel.
- Lähim suurem linn on Tartu linn (99 900 elanikku), 42 km kaugusel.
Põlva vald: rahvaarvu muutus
Põlva vald: rahvaarv oli 2016. aastal 14 378 ja 2026. aastal 13 049.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 13 609 |
| 2022 | 13 394 |
| 2023 | 13 534 |
| 2024 | 13 450 |
| 2025 | 13 226 |
| 2026 | 13 049 |
Põlva vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Põlva vald | Põlva maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 25,4% | 26,9% | 25,0% | 35. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 17,7% | 16,9% | 18,1% | 45. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −6,4 ‰ | −11,5 ‰ | −8,3 ‰ | 29. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | −7,3 ‰ | −2,9 ‰ | −0,6 ‰ | 63. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Põlva vald | Põlva maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 28,3% | 33,1% | 22,9% | 26. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 3,0% | 2,8% | 4,5% | 47. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 48,4% | 55,4% | 52,0% | 46. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 77,9 m² | 79,3 | 78,3 | 41. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 4,9 ‰ | 5,0 ‰ | 8,9 ‰ | 48. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Põlva vald | Põlva maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 50,5% | 39,6% | 42,7% | 31. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Põlva vald | Põlva maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 684 € | 1 629 € | 1 672 € | 36. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 470 € | 1 421 € | 1 467 € | 38. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 1 184 | 2 239 | 159 827 | 23. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 90,7 ‰ | 96,4 ‰ | 98,1 ‰ | 51. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 156,5 ‰ | 163,5 ‰ | 177,0 ‰ | 58. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 8,5 ‰ | 8,7 ‰ | 11,4 ‰ | 65. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Põlva vald | Põlva maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 5,3% | 5,1% | 4,7% | 21. koht 78-st |
Põlva vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük18,1% ×2,8
- Ehitus17,9% ×1,6
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont12,3% ×0,8
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus9,6% ×0,6
- Töötlev tööstus8,6% ×1,4
- Muud teenindavad tegevused7,3% ×1,3
- Veondus ja laondus5,2% ×0,9
- Kinnisvaraalane tegevus4,1% ×0,6
Põlva vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Põlva vald: kui palju elanikke seal on?
Põlva vald: rahvaarv on 13 049 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 22. kohal.
Põlva vald: kui suur on pindala?
Põlva vald: pindala on 705,9 km² ja asustustihedus 18 el./km².
Põlva vald: kas rahvaarv kasvab?
Põlva vald: rahvaarv oli 2016. aastal 14 378 ja 2026. aastal 13 049 (−9,2%).
Kus asub Põlva vald?
Põlva vald asub maakonnas: Põlva maakond. Laiuskraad 58,042, pikkuskraad 27,066.
Põlva vald: milline on näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Põlva vald: näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ väärtus on 8,5 ‰ (2026). See on 78 omavalitsuse seas 65. kohal; riigi mediaan on 11,4 ‰.
Põlva vald: milline on näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Põlva vald: näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus on −7,3 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 63. kohal; riigi mediaan on −0,6 ‰.
Põlva vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Põlva vald: lähimad naabrid on Kanepi vald (20 km), Võru vald (21 km), Võru linn (22 km), Räpina vald (24 km), Kambja vald (30 km).