Otepää vald: rahvaarv ja statistika
Otepää vald: rahvaarv on 6 125 (2026), pindala 520,2 km² ja asustustihedus 11,8 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 51. kohal. Rahvaarv väheneb: −8,3% aastatel 2016–2026.
- 6 125 elanikku
- 520,2 km²
- 12 el./km²

Otepää vald arvudes
Peamine
Valga maakond: 3 omavalitsuse seas on Otepää vald rahvaarvult 2. kohal.
Rändesaldo 1000 elaniku kohta: Otepää vald −11,3 ‰, Valga maakond keskmiselt −7,5 ‰, kogu riigis −2,0 ‰.
Ettevõtteid 1000 elaniku kohta: Otepää vald 120,5 ‰, Valga maakond keskmiselt 81,8 ‰, kogu riigis 117,5 ‰.
Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 17,2%.
Kas teadsid?
- „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“: väärtus on madalam kui 92 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 72 860 jalgpalliväljaku suurune.
- 2,7 korda hõredamalt asustatud kui riigis keskmiselt.
- Lähim omavalitsus on Kanepi vald, 16,5 km kaugusel.
- Lähim suurem linn on Elva vald (14 624 elanikku), 22 km kaugusel.
Otepää vald: rahvaarvu muutus
Otepää vald: rahvaarv oli 2016. aastal 6 680 ja 2026. aastal 6 125.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 6 412 |
| 2022 | 6 238 |
| 2023 | 6 388 |
| 2024 | 6 342 |
| 2025 | 6 253 |
| 2026 | 6 125 |
Otepää vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Otepää vald | Valga maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 24,9% | 26,1% | 25,0% | 40. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 18,0% | 17,1% | 18,1% | 40. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −10,0 ‰ | −12,3 ‰ | −8,3 ‰ | 46. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | −11,3 ‰ | −7,5 ‰ | −0,6 ‰ | 71. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Otepää vald | Valga maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 28,1% | 19,8% | 22,9% | 28. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 6,7% | 2,6% | 4,5% | 32. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 65,8% | 46,5% | 52,0% | 18. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 86,1 m² | 71,4 | 78,3 | 17. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 26,0 ‰ | 6,7 ‰ | 8,9 ‰ | 18. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Otepää vald | Valga maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 31,6% | 45,1% | 42,7% | 59. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Otepää vald | Valga maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 604 € | 1 557 € | 1 672 € | 54. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 420 € | 1 355 € | 1 467 € | 50. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 738 | 2 213 | 159 827 | 42. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 120,5 ‰ | 81,8 ‰ | 98,1 ‰ | 16. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 215,8 ‰ | 149,9 ‰ | 177,0 ‰ | 19. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 10,9 ‰ | 8,5 ‰ | 11,4 ‰ | 47. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Otepää vald | Valga maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 4,5% | 6,5% | 4,7% | 46. koht 78-st |
Otepää vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük17,2% ×2,7
- Ehitus14,5% ×1,3
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont10,4% ×0,7
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus9,1% ×0,6
- Majutus ja toitlustus8,7% ×2,8
- Töötlev tööstus8,0% ×1,3
- Haldus- ja abitegevused5,0% ×0,9
- Muud teenindavad tegevused4,9% ×0,9
Otepää vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Otepää vald: kui palju elanikke seal on?
Otepää vald: rahvaarv on 6 125 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 51. kohal.
Otepää vald: kui suur on pindala?
Otepää vald: pindala on 520,2 km² ja asustustihedus 12 el./km².
Otepää vald: kas rahvaarv kasvab?
Otepää vald: rahvaarv oli 2016. aastal 6 680 ja 2026. aastal 6 125 (−8,3%).
Kus asub Otepää vald?
Otepää vald asub maakonnas: Valga maakond. Laiuskraad 58,050, pikkuskraad 26,500.
Otepää vald: milline on näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Otepää vald: näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus on −11,3 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 71. kohal; riigi mediaan on −0,6 ‰.
Otepää vald: milline on näitaja „Ettevõtteid 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Otepää vald: näitaja „Ettevõtteid 1000 elaniku kohta“ väärtus on 120,5 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 16. kohal; riigi mediaan on 98,1 ‰.
Otepää vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Otepää vald: lähimad naabrid on Kanepi vald (16 km), Elva vald (22 km), Kambja vald (24 km), Antsla vald (24 km), Nõo vald (25 km).