Kambja vald: rahvaarv ja statistika
Kambja vald: rahvaarv on 14 824 (2026), pindala 275,2 km² ja asustustihedus 53,9 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 16. kohal. Rahvaarv kasvab: +53,4% aastatel 2016–2026.
- 14 824 elanikku
- 275,2 km²
- 54 el./km²

Kambja vald arvudes
Peamine
Tartu maakond: 8 omavalitsuse seas on Kambja vald rahvaarvult 2. kohal.
Kuni 17-aastaste osatähtsus: Kambja vald 27,8%, Tartu maakond keskmiselt 21,0%, kogu riigis 18,7%.
Eluruumi keskmine pind: Kambja vald 98,9 m², Tartu maakond keskmiselt 72,4 m², kogu riigis 69,5 m².
Suurim tegevusala: Ehitus, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 17,9%.
Kas teadsid?
- Tartu maakond: 1. koht näitajas „Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul“.
- Tartu maakond: 1. koht näitajas „Kuni 17-aastaste osatähtsus“.
- „Kuni 17-aastaste osatähtsus“: väärtus on kõrgem kui 99 %-l omavalitsustest.
- „Eluruumi keskmine pind“: väärtus on kõrgem kui 95 %-l omavalitsustest.
- „Keskmine brutokuupalk“: väärtus on kõrgem kui 92 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 38 538 jalgpalliväljaku suurune.
- Lähim omavalitsus on Nõo vald, 10,6 km kaugusel.
Kambja vald: rahvaarvu muutus
Kambja vald: rahvaarv oli 2016. aastal 9 666 ja 2026. aastal 14 824.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 12 089 |
| 2022 | 12 858 |
| 2023 | 13 705 |
| 2024 | 14 319 |
| 2025 | 14 552 |
| 2026 | 14 824 |
Kambja vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Kambja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 11,5% | 17,8% | 25,0% | 75. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 27,8% | 21,0% | 18,1% | 2. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | 6,6 ‰ | −0,7 ‰ | −8,3 ‰ | 3. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 13,4 ‰ | 2,2 ‰ | −0,6 ‰ | 10. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Kambja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 17,9% | 13,0% | 22,9% | 45. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 43,4% | 19,2% | 4,5% | 6. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 53,9% | 29,8% | 52,0% | 36. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 98,9 m² | 72,4 | 78,3 | 5. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 51,6 ‰ | 38,0 ‰ | 8,9 ‰ | 9. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Kambja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 60,7% | 64,9% | 42,7% | 21. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Kambja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 928 € | 2 047 € | 1 672 € | 7. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 686 € | 1 755 € | 1 467 € | 8. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 1 779 | 16 745 | 159 827 | 10. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 120,0 ‰ | 101,6 ‰ | 98,1 ‰ | 18. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 229,9 ‰ | 200,5 ‰ | 177,0 ‰ | 15. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 16,9 ‰ | 13,7 ‰ | 11,4 ‰ | 13. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Kambja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 3,8% | 5,0% | 4,7% | 68. koht 78-st |
Kambja vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Ehitus17,9% ×1,6
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont17,0% ×1,1
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus12,2% ×0,8
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük9,5% ×1,5
- Kinnisvaraalane tegevus8,2% ×1,2
- Töötlev tööstus7,3% ×1,2
- Veondus ja laondus5,5% ×1,0
- Haldus- ja abitegevused4,7% ×0,9
Kambja vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Kambja vald: kui palju elanikke seal on?
Kambja vald: rahvaarv on 14 824 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 16. kohal.
Kambja vald: kui suur on pindala?
Kambja vald: pindala on 275,2 km² ja asustustihedus 54 el./km².
Kambja vald: kas rahvaarv kasvab?
Kambja vald: rahvaarv oli 2016. aastal 9 666 ja 2026. aastal 14 824 (+53,4%).
Kus asub Kambja vald?
Kambja vald asub maakonnas: Tartu maakond. Laiuskraad 58,233, pikkuskraad 26,700.
Kambja vald: milline on näitaja „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ väärtus?
Kambja vald: näitaja „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ väärtus on 27,8% (2026). See on 78 omavalitsuse seas 2. kohal; riigi mediaan on 18,1%.
Kambja vald: milline on näitaja „Eluruumi keskmine pind“ väärtus?
Kambja vald: näitaja „Eluruumi keskmine pind“ väärtus on 98,9 m² (2021). See on 78 omavalitsuse seas 5. kohal; riigi mediaan on 78,3 m².
Kambja vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Kambja vald: lähimad naabrid on Nõo vald (11 km), Tartu linn (16 km), Luunja vald (17 km), Elva vald (19 km), Tartu vald (22 km).