Nõo vald: rahvaarv ja statistika
Nõo vald: rahvaarv on 4 442 (2026), pindala 169,1 km² ja asustustihedus 26,3 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 66. kohal. Rahvaarv kasvab: +13,3% aastatel 2016–2026.
- 4 442 elanikku
- 169,1 km²
- 26 el./km²

Nõo vald arvudes
Peamine
Tartu maakond: 8 omavalitsuse seas on Nõo vald rahvaarvult 8. kohal.
Loomulik iive 1000 elaniku kohta: Nõo vald 2,3 ‰, Tartu maakond keskmiselt −0,7 ‰, kogu riigis −4,7 ‰.
Suurim tegevusala: Ehitus, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 15,9%.
Kas teadsid?
Nõo vald: rahvaarvu muutus
Nõo vald: rahvaarv oli 2016. aastal 3 922 ja 2026. aastal 4 442.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 4 314 |
| 2022 | 4 266 |
| 2023 | 4 289 |
| 2024 | 4 387 |
| 2025 | 4 371 |
| 2026 | 4 442 |
Nõo vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Nõo vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 17,9% | 17,8% | 25,0% | 64. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 23,0% | 21,0% | 18,1% | 13. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | 2,3 ‰ | −0,7 ‰ | −8,3 ‰ | 7. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 16,6 ‰ | 2,2 ‰ | −0,6 ‰ | 9. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Nõo vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 27,5% | 13,0% | 22,9% | 29. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 9,6% | 19,2% | 4,5% | 23. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 64,2% | 29,8% | 52,0% | 19. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 86,3 m² | 72,4 | 78,3 | 16. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 49,2 ‰ | 38,0 ‰ | 8,9 ‰ | 11. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Nõo vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 38,4% | 64,9% | 42,7% | 46. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Nõo vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 696 € | 2 047 € | 1 672 € | 34. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 530 € | 1 755 € | 1 467 € | 28. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 409 | 16 745 | 159 827 | 67. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 92,1 ‰ | 101,6 ‰ | 98,1 ‰ | 48. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 180,5 ‰ | 200,5 ‰ | 177,0 ‰ | 37. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 16,0 ‰ | 13,7 ‰ | 11,4 ‰ | 14. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Nõo vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 5,4% | 5,0% | 4,7% | 19. koht 78-st |
Nõo vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Ehitus15,9% ×1,5
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük14,7% ×2,3
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont12,5% ×0,8
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus10,5% ×0,7
- Töötlev tööstus10,0% ×1,6
- Kunst, meelelahutus ja vaba aeg6,6% ×1,8
- Haldus- ja abitegevused5,4% ×1,0
- Veondus ja laondus3,9% ×0,7
Nõo vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Nõo vald: kui palju elanikke seal on?
Nõo vald: rahvaarv on 4 442 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 66. kohal.
Nõo vald: kui suur on pindala?
Nõo vald: pindala on 169,1 km² ja asustustihedus 26 el./km².
Nõo vald: kas rahvaarv kasvab?
Nõo vald: rahvaarv oli 2016. aastal 3 922 ja 2026. aastal 4 442 (+13,3%).
Kus asub Nõo vald?
Nõo vald asub maakonnas: Tartu maakond. Laiuskraad 58,276, pikkuskraad 26,538.
Nõo vald: milline on näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Nõo vald: näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ väärtus on 2,3 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 7. kohal; riigi mediaan on −8,3 ‰.
Nõo vald: milline on näitaja „Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted)“ väärtus?
Nõo vald: näitaja „Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted)“ väärtus on 409 (2025). See on 78 omavalitsuse seas 67. kohal; riigi mediaan on 799.
Nõo vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Nõo vald: lähimad naabrid on Elva vald (10 km), Kambja vald (11 km), Tartu linn (16 km), Tartu vald (22 km), Luunja vald (22 km).