Tartu vald: rahvaarv ja statistika
Tartu vald: rahvaarv on 13 671 (2026), pindala 741,8 km² ja asustustihedus 18,4 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 19. kohal. Rahvaarv kasvab: +37,4% aastatel 2016–2026.
- 13 671 elanikku
- 741,8 km²
- 18 el./km²

Tartu vald arvudes
Peamine
Tartu maakond: 8 omavalitsuse seas on Tartu vald rahvaarvult 4. kohal.
Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta: Tartu vald 84,4 ‰, Tartu maakond keskmiselt 38,0 ‰, kogu riigis 25,1 ‰.
Loomulik iive 1000 elaniku kohta: Tartu vald 4,3 ‰, Tartu maakond keskmiselt −0,7 ‰, kogu riigis −4,7 ‰.
Suurim tegevusala: Ehitus, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 18,2%.
Kas teadsid?
- Tartu maakond: 1. koht näitajas „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“.
- „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“: väärtus on kõrgem kui 97 %-l omavalitsustest.
- „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“: väärtus on kõrgem kui 95 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 103 898 jalgpalliväljaku suurune.
- Lähim omavalitsus on Tartu linn, 6,2 km kaugusel.
- Lähim suurem linn on Tartu linn (99 900 elanikku), 6 km kaugusel.
Tartu vald: rahvaarvu muutus
Tartu vald: rahvaarv oli 2016. aastal 9 951 ja 2026. aastal 13 671.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 11 539 |
| 2022 | 11 729 |
| 2023 | 12 420 |
| 2024 | 12 941 |
| 2025 | 13 256 |
| 2026 | 13 671 |
Tartu vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Tartu vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 14,2% | 17,8% | 25,0% | 72. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 25,0% | 21,0% | 18,1% | 8. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | 4,3 ‰ | −0,7 ‰ | −8,3 ‰ | 5. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 29,1 ‰ | 2,2 ‰ | −0,6 ‰ | 6. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Tartu vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 26,8% | 13,0% | 22,9% | 30. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 36,4% | 19,2% | 4,5% | 7. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 50,7% | 29,8% | 52,0% | 40. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 88,6 m² | 72,4 | 78,3 | 15. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 84,4 ‰ | 38,0 ‰ | 8,9 ‰ | 3. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Tartu vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 50,2% | 64,9% | 42,7% | 32. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Tartu vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 814 € | 2 047 € | 1 672 € | 16. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 594 € | 1 755 € | 1 467 € | 14. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 1 471 | 16 745 | 159 827 | 13. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 107,6 ‰ | 101,6 ‰ | 98,1 ‰ | 28. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 206,2 ‰ | 200,5 ‰ | 177,0 ‰ | 25. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 15,6 ‰ | 13,7 ‰ | 11,4 ‰ | 16. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Tartu vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 4,8% | 5,0% | 4,7% | 36. koht 78-st |
Tartu vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Ehitus18,2% ×1,7
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus12,6% ×0,8
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont12,5% ×0,8
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük11,4% ×1,8
- Töötlev tööstus9,7% ×1,6
- Kinnisvaraalane tegevus6,5% ×1,0
- Haldus- ja abitegevused5,1% ×1,0
- Veondus ja laondus5,0% ×0,9
Tartu vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Tartu vald: kui palju elanikke seal on?
Tartu vald: rahvaarv on 13 671 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 19. kohal.
Tartu vald: kui suur on pindala?
Tartu vald: pindala on 741,8 km² ja asustustihedus 18 el./km².
Tartu vald: kas rahvaarv kasvab?
Tartu vald: rahvaarv oli 2016. aastal 9 951 ja 2026. aastal 13 671 (+37,4%).
Kus asub Tartu vald?
Tartu vald asub maakonnas: Tartu maakond. Laiuskraad 58,424, pikkuskraad 26,782.
Tartu vald: milline on näitaja „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Tartu vald: näitaja „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“ väärtus on 84,4 ‰ (2025). See on 74 omavalitsuse seas 3. kohal; riigi mediaan on 8,9 ‰.
Tartu vald: milline on näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Tartu vald: näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ väärtus on 4,3 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 5. kohal; riigi mediaan on −8,3 ‰.
Tartu vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Tartu vald: lähimad naabrid on Tartu linn (6,2 km), Luunja vald (10 km), Kastre vald (20 km), Kambja vald (22 km), Nõo vald (22 km).