Eluase · 2021
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid: omavalitsuste pingerida
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid: esikohal on Rae vald (65,3%), viimasel kohal Sillamäe linn (0,0%). 78 omavalitsuse mediaan on 4,5%.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid |
|---|---|---|---|
| 1 | Rae vald | Harju maakond | 65,3% |
| 2 | Viimsi vald | Harju maakond | 61,7% |
| 3 | Luunja vald | Tartu maakond | 57,3% |
| 4 | Kiili vald | Harju maakond | 53,5% |
| 5 | Harku vald | Harju maakond | 47,5% |
| 6 | Kambja vald | Tartu maakond | 43,4% |
| 7 | Tartu vald | Tartu maakond | 36,4% |
| 8 | Saue vald | Harju maakond | 31,3% |
| 9 | Saku vald | Harju maakond | 29,2% |
| 10 | Jõelähtme vald | Harju maakond | 25,5% |
| 11 | Tori vald | Pärnu maakond | 20,9% |
| 12 | Tallinn | Harju maakond | 18,0% |
| 13 | Raasiku vald | Harju maakond | 17,9% |
| 14 | Kastre vald | Tartu maakond | 17,3% |
| 15 | Keila linn | Harju maakond | 14,8% |
| 16 | Tartu linn | Tartu maakond | 14,2% |
| 17 | Pärnu linn | Pärnu maakond | 13,9% |
| 18 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | 12,7% |
| 19 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | 12,1% |
| 20 | Kehtna vald | Rapla maakond | 10,6% |
| 20 | Maardu linn | Harju maakond | 10,6% |
| 22 | Kose vald | Harju maakond | 10,3% |
| 23 | Nõo vald | Tartu maakond | 9,6% |
| 23 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | 9,6% |
| 25 | Kohila vald | Rapla maakond | 9,2% |
| 26 | Vormsi vald | Lääne maakond | 8,9% |
| 27 | Kuusalu vald | Harju maakond | 8,2% |
| 28 | Saaremaa vald | Saare maakond | 8,1% |
| 29 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | 7,8% |
| 30 | Muhu vald | Saare maakond | 7,6% |
| 31 | Kihnu vald | Pärnu maakond | 7,4% |
| 32 | Otepää vald | Valga maakond | 6,7% |
| 33 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | 6,5% |
| 33 | Elva vald | Tartu maakond | 6,5% |
| 35 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | 6,2% |
| 36 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | 5,6% |
| 37 | Rapla vald | Rapla maakond | 5,3% |
| 38 | Viljandi vald | Viljandi maakond | 5,0% |
| 39 | Võru vald | Võru maakond | 4,6% |
| 40 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | 4,5% |
| 41 | Haapsalu linn | Lääne maakond | 4,3% |
| 42 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | 4,1% |
| 43 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | 3,5% |
| 44 | Kanepi vald | Põlva maakond | 3,3% |
| 45 | Märjamaa vald | Rapla maakond | 3,1% |
| 45 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | 3,1% |
| 47 | Anija vald | Harju maakond | 3,0% |
| 47 | Põlva vald | Põlva maakond | 3,0% |
| 49 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | 2,8% |
| 49 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | 2,8% |
| 51 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | 2,7% |
| 51 | Paide linn | Järva maakond | 2,7% |
| 51 | Viljandi linn | Viljandi maakond | 2,7% |
| 54 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | 2,3% |
| 55 | Mulgi vald | Viljandi maakond | 2,2% |
| 56 | Rõuge vald | Võru maakond | 2,0% |
| 56 | Räpina vald | Põlva maakond | 2,0% |
| 56 | Võru linn | Võru maakond | 2,0% |
| 59 | Loksa linn | Harju maakond | 1,9% |
| 59 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | 1,9% |
| 59 | Setomaa vald | Võru maakond | 1,9% |
| 62 | Antsla vald | Võru maakond | 1,5% |
| 62 | Saarde vald | Pärnu maakond | 1,5% |
| 62 | Türi vald | Järva maakond | 1,5% |
| 62 | Valga vald | Valga maakond | 1,5% |
| 66 | Järva vald | Järva maakond | 1,4% |
| 66 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | 1,4% |
| 66 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | 1,4% |
| 69 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | 1,3% |
| 69 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | 1,3% |
| 71 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | 1,2% |
| 71 | Tõrva vald | Valga maakond | 1,2% |
| 73 | Narva linn | Ida-Viru maakond | 1,1% |
| 74 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | 0,9% |
| 75 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | 0,7% |
| 75 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | 0,7% |
| 77 | Ruhnu vald | Saare maakond | 0,0% |
| 77 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | 0,0% |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Harju maakond22,7%
- Tartu maakond19,2%
- Pärnu maakond12,4%
- Saare maakond8,1%
- Rapla maakond6,6%
- Hiiu maakond5,6%
- Lääne maakond4,4%
- Viljandi maakond3,2%
- Lääne-Viru maakond3,1%
- Põlva maakond2,8%
- Võru maakond2,7%
- Valga maakond2,6%
- Järva maakond1,9%
- Ida-Viru maakond1,8%
- Jõgeva maakond1,7%
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ esikohal?
Näitajas „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ on esikohal Rae vald (65,3%).
Milline on näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on 4,5%.