Luunja vald: rahvaarv ja statistika
Luunja vald: rahvaarv on 6 049 (2026), pindala 131,8 km² ja asustustihedus 45,9 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 52. kohal. Rahvaarv kasvab: +51,2% aastatel 2016–2026.
- 6 049 elanikku
- 131,8 km²
- 46 el./km²

Luunja vald arvudes
Peamine
Tartu maakond: 8 omavalitsuse seas on Luunja vald rahvaarvult 6. kohal.
65-aastaste ja vanemate osatähtsus: Luunja vald 10,7%, Tartu maakond keskmiselt 17,8%, kogu riigis 21,4%.
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid: Luunja vald 57,3%, Tartu maakond keskmiselt 19,2%, kogu riigis 15,0%.
Suurim tegevusala: Ehitus, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 17,8%.
Kas teadsid?
- Tartu maakond: 1. koht näitajas „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“.
- „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“: väärtus on madalam kui 97 %-l omavalitsustest.
- „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“: väärtus on kõrgem kui 97 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 18 452 jalgpalliväljaku suurune.
- Lähim omavalitsus on Tartu linn, 9,2 km kaugusel.
- Lähim suurem linn on Tartu linn (99 900 elanikku), 9 km kaugusel.
Luunja vald: rahvaarvu muutus
Luunja vald: rahvaarv oli 2016. aastal 4 000 ja 2026. aastal 6 049.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 5 182 |
| 2022 | 5 378 |
| 2023 | 5 612 |
| 2024 | 5 840 |
| 2025 | 5 851 |
| 2026 | 6 049 |
Luunja vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Luunja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 10,7% | 17,8% | 25,0% | 76. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 25,3% | 21,0% | 18,1% | 6. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | 6,4 ‰ | −0,7 ‰ | −8,3 ‰ | 4. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 29,2 ‰ | 2,2 ‰ | −0,6 ‰ | 5. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Luunja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 9,2% | 13,0% | 22,9% | 63. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 57,3% | 19,2% | 4,5% | 3. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 43,9% | 29,8% | 52,0% | 53. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 94,6 m² | 72,4 | 78,3 | 7. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 63,5 ‰ | 38,0 ‰ | 8,9 ‰ | 6. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Luunja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 62,8% | 64,9% | 42,7% | 19. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Luunja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 749 € | 2 047 € | 1 672 € | 24. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 508 € | 1 755 € | 1 467 € | 30. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 585 | 16 745 | 159 827 | 50. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 96,7 ‰ | 101,6 ‰ | 98,1 ‰ | 44. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 190,4 ‰ | 200,5 ‰ | 177,0 ‰ | 32. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 15,7 ‰ | 13,7 ‰ | 11,4 ‰ | 15. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Luunja vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 4,7% | 5,0% | 4,7% | 39. koht 78-st |
Luunja vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Ehitus17,8% ×1,6
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont13,5% ×0,9
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus10,9% ×0,7
- Kinnisvaraalane tegevus10,3% ×1,5
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük8,4% ×1,3
- Info ja side6,5% ×0,7
- Muud teenindavad tegevused5,8% ×1,0
- Veondus ja laondus5,3% ×0,9
Luunja vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Luunja vald: kui palju elanikke seal on?
Luunja vald: rahvaarv on 6 049 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 52. kohal.
Luunja vald: kui suur on pindala?
Luunja vald: pindala on 131,8 km² ja asustustihedus 46 el./km².
Luunja vald: kas rahvaarv kasvab?
Luunja vald: rahvaarv oli 2016. aastal 4 000 ja 2026. aastal 6 049 (+51,2%).
Kus asub Luunja vald?
Luunja vald asub maakonnas: Tartu maakond. Laiuskraad 58,350, pikkuskraad 26,883.
Luunja vald: milline on näitaja „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ väärtus?
Luunja vald: näitaja „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ väärtus on 10,7% (2026). See on 78 omavalitsuse seas 76. kohal; riigi mediaan on 25,0%.
Luunja vald: milline on näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus?
Luunja vald: näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus on 57,3% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 3. kohal; riigi mediaan on 4,5%.
Luunja vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Luunja vald: lähimad naabrid on Tartu linn (9,2 km), Tartu vald (10 km), Kastre vald (11 km), Kambja vald (17 km), Nõo vald (22 km).