Rahvastik · 2026
Kuni 17-aastaste osatähtsus: omavalitsuste pingerida
Kuni 17-aastaste osatähtsus: esikohal on Rae vald (29,5%), viimasel kohal Vormsi vald (11,2%). 78 omavalitsuse mediaan on 18,1%.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Kuni 17-aastaste osatähtsus |
|---|---|---|---|
| 1 | Rae vald | Harju maakond | 29,5% |
| 2 | Kambja vald | Tartu maakond | 27,8% |
| 3 | Kiili vald | Harju maakond | 26,3% |
| 4 | Saku vald | Harju maakond | 25,5% |
| 5 | Saue vald | Harju maakond | 25,4% |
| 6 | Luunja vald | Tartu maakond | 25,3% |
| 7 | Harku vald | Harju maakond | 25,1% |
| 8 | Tartu vald | Tartu maakond | 25,0% |
| 9 | Raasiku vald | Harju maakond | 24,4% |
| 10 | Kastre vald | Tartu maakond | 24,1% |
| 11 | Viimsi vald | Harju maakond | 24,0% |
| 12 | Kose vald | Harju maakond | 23,9% |
| 13 | Nõo vald | Tartu maakond | 23,0% |
| 14 | Jõelähtme vald | Harju maakond | 22,8% |
| 15 | Kohila vald | Rapla maakond | 22,5% |
| 15 | Tori vald | Pärnu maakond | 22,5% |
| 17 | Keila linn | Harju maakond | 22,1% |
| 18 | Elva vald | Tartu maakond | 20,5% |
| 19 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | 20,1% |
| 20 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | 20,0% |
| 21 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | 19,8% |
| 22 | Kuusalu vald | Harju maakond | 19,6% |
| 23 | Rapla vald | Rapla maakond | 19,5% |
| 24 | Järva vald | Järva maakond | 19,2% |
| 24 | Tartu linn | Tartu maakond | 19,2% |
| 26 | Kehtna vald | Rapla maakond | 19,1% |
| 27 | Viljandi linn | Viljandi maakond | 19,0% |
| 28 | Anija vald | Harju maakond | 18,8% |
| 28 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | 18,8% |
| 28 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | 18,8% |
| 28 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | 18,8% |
| 32 | Pärnu linn | Pärnu maakond | 18,7% |
| 33 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | 18,5% |
| 34 | Võru vald | Võru maakond | 18,4% |
| 35 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | 18,3% |
| 36 | Saaremaa vald | Saare maakond | 18,2% |
| 37 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | 18,1% |
| 37 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | 18,1% |
| 37 | Viljandi vald | Viljandi maakond | 18,1% |
| 40 | Kanepi vald | Põlva maakond | 18,0% |
| 40 | Otepää vald | Valga maakond | 18,0% |
| 40 | Paide linn | Järva maakond | 18,0% |
| 43 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | 17,8% |
| 43 | Võru linn | Võru maakond | 17,8% |
| 45 | Haapsalu linn | Lääne maakond | 17,7% |
| 45 | Põlva vald | Põlva maakond | 17,7% |
| 47 | Tallinn | Harju maakond | 17,5% |
| 48 | Tõrva vald | Valga maakond | 17,4% |
| 48 | Türi vald | Järva maakond | 17,4% |
| 50 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | 17,3% |
| 51 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | 17,1% |
| 51 | Märjamaa vald | Rapla maakond | 17,1% |
| 51 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | 17,1% |
| 54 | Maardu linn | Harju maakond | 17,0% |
| 55 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | 16,8% |
| 56 | Valga vald | Valga maakond | 16,7% |
| 57 | Antsla vald | Võru maakond | 16,1% |
| 57 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | 16,1% |
| 57 | Mulgi vald | Viljandi maakond | 16,1% |
| 60 | Saarde vald | Pärnu maakond | 15,6% |
| 61 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | 15,4% |
| 62 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | 15,2% |
| 63 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | 15,0% |
| 64 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | 14,9% |
| 65 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | 14,8% |
| 66 | Narva linn | Ida-Viru maakond | 14,7% |
| 67 | Muhu vald | Saare maakond | 14,5% |
| 68 | Räpina vald | Põlva maakond | 14,4% |
| 69 | Rõuge vald | Võru maakond | 14,1% |
| 70 | Setomaa vald | Võru maakond | 14,0% |
| 71 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | 13,9% |
| 72 | Kihnu vald | Pärnu maakond | 13,7% |
| 72 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | 13,7% |
| 74 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | 13,3% |
| 75 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | 13,1% |
| 76 | Ruhnu vald | Saare maakond | 12,1% |
| 77 | Loksa linn | Harju maakond | 11,2% |
| 77 | Vormsi vald | Lääne maakond | 11,2% |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Tartu maakond21,0%
- Rapla maakond19,6%
- Harju maakond19,3%
- Pärnu maakond18,7%
- Lääne-Viru maakond18,4%
- Järva maakond18,1%
- Viljandi maakond18,1%
- Saare maakond18,0%
- Lääne maakond18,0%
- Valga maakond17,1%
- Jõgeva maakond17,1%
- Võru maakond17,0%
- Põlva maakond16,9%
- Hiiu maakond14,9%
- Ida-Viru maakond14,8%
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ esikohal?
Näitajas „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ on esikohal Rae vald (29,5%).
Milline on näitaja „Kuni 17-aastaste osatähtsus“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on 18,1%.