Võru vald: rahvaarv ja statistika
Võru vald: rahvaarv on 10 204 (2026), pindala 952,3 km² ja asustustihedus 10,7 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 33. kohal. Rahvaarv väheneb: −6,0% aastatel 2016–2026.
- 10 204 elanikku
- 952,3 km²
- 11 el./km²

Võru vald arvudes
Peamine
Võru maakond: 5 omavalitsuse seas on Võru vald rahvaarvult 2. kohal.
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid: Võru vald 42,8%, Võru maakond keskmiselt 34,9%, kogu riigis 14,6%.
Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas: Võru vald 4,0%, Võru maakond keskmiselt 4,1%, kogu riigis 5,4%.
Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 26,8%.
Kas teadsid?
- Võru maakond: 1. koht näitajas „Kuni 17-aastaste osatähtsus“.
- Võru maakond: 1. koht näitajas „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“.
- „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“: väärtus on kõrgem kui 90 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 133 375 jalgpalliväljaku suurune.
- 2,9 korda hõredamalt asustatud kui riigis keskmiselt.
- Lähim omavalitsus on Võru linn, 1,8 km kaugusel.
- Lähim suurem linn on Tartu linn (99 900 elanikku), 61 km kaugusel.
Võru vald: rahvaarvu muutus
Võru vald: rahvaarv oli 2016. aastal 10 854 ja 2026. aastal 10 204.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 10 699 |
| 2022 | 10 367 |
| 2023 | 10 374 |
| 2024 | 10 310 |
| 2025 | 10 290 |
| 2026 | 10 204 |
Võru vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Võru vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 22,4% | 24,9% | 25,0% | 55. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 18,4% | 17,0% | 18,1% | 34. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −11,0 ‰ | −10,3 ‰ | −8,3 ‰ | 51. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 2,2 ‰ | −6,2 ‰ | −0,6 ‰ | 32. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Võru vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 42,8% | 34,9% | 22,9% | 9. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 4,6% | 2,7% | 4,5% | 39. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 67,2% | 51,0% | 52,0% | 13. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 81,0 m² | 71,1 | 78,3 | 29. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 8,1 ‰ | 4,8 ‰ | 8,9 ‰ | 40. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Võru vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 27,7% | 41,3% | 42,7% | 63. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Võru vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 819 € | 1 605 € | 1 672 € | 14. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 582 € | 1 394 € | 1 467 € | 16. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 1 071 | 3 420 | 159 827 | 27. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 105,0 ‰ | 103,1 ‰ | 98,1 ‰ | 30. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 186,8 ‰ | 186,6 ‰ | 177,0 ‰ | 33. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 12,8 ‰ | 10,9 ‰ | 11,4 ‰ | 29. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Võru vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 4,0% | 4,1% | 4,7% | 65. koht 78-st |
Võru vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük26,8% ×4,2
- Ehitus16,6% ×1,5
- Töötlev tööstus11,2% ×1,8
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont10,2% ×0,7
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus8,4% ×0,5
- Muud teenindavad tegevused4,7% ×0,8
- Haldus- ja abitegevused3,9% ×0,7
- Veondus ja laondus3,3% ×0,6
Võru vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Võru vald: kui palju elanikke seal on?
Võru vald: rahvaarv on 10 204 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 33. kohal.
Võru vald: kui suur on pindala?
Võru vald: pindala on 952,3 km² ja asustustihedus 11 el./km².
Võru vald: kas rahvaarv kasvab?
Võru vald: rahvaarv oli 2016. aastal 10 854 ja 2026. aastal 10 204 (−6,0%).
Kus asub Võru vald?
Võru vald asub maakonnas: Võru maakond. Laiuskraad 57,851, pikkuskraad 27,023.
Võru vald: milline on näitaja „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus?
Võru vald: näitaja „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus on 42,8% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 9. kohal; riigi mediaan on 22,9%.
Võru vald: milline on näitaja „Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas“ väärtus?
Võru vald: näitaja „Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas“ väärtus on 4,0% (2025). See on 78 omavalitsuse seas 65. kohal; riigi mediaan on 4,7%.
Võru vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Võru vald: lähimad naabrid on Võru linn (1,8 km), Rõuge vald (15 km), Põlva vald (21 km), Kanepi vald (22 km), Antsla vald (29 km).