Omavalitsus · Järva maakond

Järva vald: rahvaarv ja statistika

Järva vald: rahvaarv on 8 751 (2026), pindala 1 222,8 km² ja asustustihedus 7,2 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 35. kohal. Rahvaarv väheneb: −5,8% aastatel 2016–2026.

  • 8 751 elanikku
  • 1 222,8 km²
  • 7 el./km²
Vaade: Järva vald
Foto : Sillerkiil, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Järva vald arvudes

Rahvaarv
8 751
35. koht 78-st −5,8%
Asustustihedus
7el./km²
67. koht 78-st
Pindala
1 223km²
6. koht 78-st
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid
1,4%%
66. koht 78-st
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta
8,3‰
67. koht 78-st
Rändesaldo 1000 elaniku kohta
8,6‰
18. koht 78-st
Keskküttega eluruumid
38,4%%
46. koht 78-st

Peamine

Järva maakond: 3 omavalitsuse seas on Järva vald rahvaarvult 3. kohal.

Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid: Järva vald 1,4%, Järva maakond keskmiselt 1,9%, kogu riigis 15,0%.

Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta: Järva vald 8,3 ‰, Järva maakond keskmiselt 9,0 ‰, kogu riigis 19,5 ‰.

Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 29,0%.

Kas teadsid?

Järva vald: rahvaarvu muutus

8 5348 8189 1019 3852016 : 9 2872017 : 9 0842018 : 8 9842019 : 8 9102020 : 8 9372021 : 8 8372022 : 8 6322023 : 8 7252024 : 8 7472025 : 8 7862026 : 8 751201620182020202220242026

Järva vald: rahvaarv oli 2016. aastal 9 287 ja 2026. aastal 8 751.

AastaRahvaarv
20218 837
20228 632
20238 725
20248 747
20258 786
20268 751

Järva vald: kõik näitajad

Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.

Rahvastik

NäitajaJärva valdJärva maakondRiikAsendKoht
65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026)25,3%25,9%25,0%36. koht 78-st
Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026)19,2%18,1%18,1%24. koht 78-st
Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025)−12,0 ‰−9,5 ‰−8,3 ‰59. koht 78-st
Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025)8,6 ‰1,6 ‰−0,6 ‰18. koht 78-st

Eluase

NäitajaJärva valdJärva maakondRiikAsendKoht
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021)31,8%25,6%22,9%20. koht 78-st
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021)1,4%1,9%4,5%66. koht 78-st
Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021)53,6%42,8%52,0%38. koht 78-st
Eluruumi keskmine pind (2021)79,6 m²73,478,333. koht 78-st
Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025)3,1 ‰3,1 ‰8,9 ‰57. koht 74-st

Energia

NäitajaJärva valdJärva maakondRiikAsendKoht
Keskküttega eluruumid (2021)38,4%50,3%42,7%46. koht 78-st

Majandus

NäitajaJärva valdJärva maakondRiikAsendKoht
Keskmine brutokuupalk (2025)1 738 €1 738 €1 672 €26. koht 78-st
Brutokuupalga mediaan (2025)1 536 €1 543 €1 467 €26. koht 77-st
Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025)8492 542159 82736. koht 78-st
Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025)97,0 ‰85,9 ‰98,1 ‰42. koht 78-st
Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)167,6 ‰152,6 ‰177,0 ‰48. koht 78-st
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)8,3 ‰9,0 ‰11,4 ‰67. koht 78-st

Tööhõive

NäitajaJärva valdJärva maakondRiikAsendKoht
Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025)4,7%5,3%4,7%39. koht 78-st

Järva vald: tegevusalad

Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.

Järva vald kaardil

Korduma kippuvad küsimused

Järva vald: kui palju elanikke seal on?

Järva vald: rahvaarv on 8 751 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 35. kohal.

Järva vald: kui suur on pindala?

Järva vald: pindala on 1 222,8 km² ja asustustihedus 7 el./km².

Järva vald: kas rahvaarv kasvab?

Järva vald: rahvaarv oli 2016. aastal 9 287 ja 2026. aastal 8 751 (−5,8%).

Kus asub Järva vald?

Järva vald asub maakonnas: Järva maakond. Laiuskraad 59,033, pikkuskraad 25,883.

Järva vald: milline on näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus?

Järva vald: näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus on 1,4% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 66. kohal; riigi mediaan on 4,5%.

Järva vald: milline on näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ väärtus?

Järva vald: näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ väärtus on 8,3 ‰ (2026). See on 78 omavalitsuse seas 67. kohal; riigi mediaan on 11,4 ‰.

Järva vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?

Järva vald: lähimad naabrid on Tapa vald (23 km), Väike-Maarja vald (23 km), Paide linn (25 km), Türi vald (36 km), Kadrina vald (38 km).