Põhja-Pärnumaa vald: rahvaarv ja statistika
Põhja-Pärnumaa vald: rahvaarv on 7 877 (2026), pindala 1 010,8 km² ja asustustihedus 7,8 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 40. kohal. Rahvaarv väheneb: −7,4% aastatel 2016–2026.
- 7 877 elanikku
- 1 010,8 km²
- 8 el./km²

Põhja-Pärnumaa vald arvudes
Peamine
Pärnu maakond: 7 omavalitsuse seas on Põhja-Pärnumaa vald rahvaarvult 3. kohal.
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta: Põhja-Pärnumaa vald 8,1 ‰, Pärnu maakond keskmiselt 12,6 ‰, kogu riigis 19,5 ‰.
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid: Põhja-Pärnumaa vald 1,4%, Pärnu maakond keskmiselt 12,4%, kogu riigis 15,0%.
Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 26,2%.
Kas teadsid?
Põhja-Pärnumaa vald: rahvaarvu muutus
Põhja-Pärnumaa vald: rahvaarv oli 2016. aastal 8 506 ja 2026. aastal 7 877.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 8 046 |
| 2022 | 8 046 |
| 2023 | 8 088 |
| 2024 | 8 027 |
| 2025 | 7 948 |
| 2026 | 7 877 |
Põhja-Pärnumaa vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 28,2% | 23,5% | 25,0% | 17. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 17,1% | 18,7% | 18,1% | 51. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −12,4 ‰ | −5,7 ‰ | −8,3 ‰ | 62. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 3,8 ‰ | −2,9 ‰ | −0,6 ‰ | 28. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 23,2% | 19,7% | 22,9% | 39. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 1,4% | 12,4% | 4,5% | 66. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 43,8% | 39,1% | 52,0% | 55. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 78,4 m² | 73,9 | 78,3 | 39. koht 78-st |
Energia
| Näitaja | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 41,5% | 50,9% | 42,7% | 42. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 584 € | 1 665 € | 1 672 € | 60. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 451 € | 1 434 € | 1 467 € | 43. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 648 | 9 126 | 159 827 | 46. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 82,3 ‰ | 104,9 ‰ | 98,1 ‰ | 64. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 144,0 ‰ | 189,1 ‰ | 177,0 ‰ | 68. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 8,1 ‰ | 12,6 ‰ | 11,4 ‰ | 69. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 3,9% | 4,3% | 4,7% | 67. koht 78-st |
Põhja-Pärnumaa vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük26,2% ×4,1
- Ehitus15,3% ×1,4
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont11,7% ×0,8
- Töötlev tööstus9,7% ×1,6
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus6,5% ×0,4
- Muud teenindavad tegevused6,2% ×1,1
- Veondus ja laondus5,6% ×1,0
- Haldus- ja abitegevused4,8% ×0,9
Põhja-Pärnumaa vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Põhja-Pärnumaa vald: kui palju elanikke seal on?
Põhja-Pärnumaa vald: rahvaarv on 7 877 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 40. kohal.
Põhja-Pärnumaa vald: kui suur on pindala?
Põhja-Pärnumaa vald: pindala on 1 010,8 km² ja asustustihedus 8 el./km².
Põhja-Pärnumaa vald: kas rahvaarv kasvab?
Põhja-Pärnumaa vald: rahvaarv oli 2016. aastal 8 506 ja 2026. aastal 7 877 (−7,4%).
Kus asub Põhja-Pärnumaa vald?
Põhja-Pärnumaa vald asub maakonnas: Pärnu maakond. Laiuskraad 58,667, pikkuskraad 24,833.
Põhja-Pärnumaa vald: milline on näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Põhja-Pärnumaa vald: näitaja „Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta“ väärtus on 8,1 ‰ (2026). See on 78 omavalitsuse seas 69. kohal; riigi mediaan on 11,4 ‰.
Põhja-Pärnumaa vald: milline on näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus?
Põhja-Pärnumaa vald: näitaja „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus on 1,4% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 66. kohal; riigi mediaan on 4,5%.
Põhja-Pärnumaa vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Põhja-Pärnumaa vald: lähimad naabrid on Tori vald (21 km), Kehtna vald (29 km), Märjamaa vald (35 km), Põhja-Sakala vald (36 km), Pärnu linn (37 km).