Rahvastik · 2025
Loomulik iive 1000 elaniku kohta: omavalitsuste pingerida
Loomulik iive 1000 elaniku kohta: esikohal on Kiili vald (7,9 ‰), viimasel kohal Muhu vald (−29,7 ‰). 78 omavalitsuse mediaan on −8,3 ‰.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Loomulik iive 1000 elaniku kohta |
|---|---|---|---|
| 1 | Kiili vald | Harju maakond | 7,9 ‰ |
| 2 | Rae vald | Harju maakond | 7,1 ‰ |
| 3 | Kambja vald | Tartu maakond | 6,6 ‰ |
| 4 | Luunja vald | Tartu maakond | 6,4 ‰ |
| 5 | Tartu vald | Tartu maakond | 4,3 ‰ |
| 6 | Saku vald | Harju maakond | 3,1 ‰ |
| 7 | Nõo vald | Tartu maakond | 2,3 ‰ |
| 8 | Harku vald | Harju maakond | 2,2 ‰ |
| 8 | Kastre vald | Tartu maakond | 2,2 ‰ |
| 10 | Saue vald | Harju maakond | 1,5 ‰ |
| 11 | Raasiku vald | Harju maakond | 1,1 ‰ |
| 12 | Jõelähtme vald | Harju maakond | 0,6 ‰ |
| 13 | Viimsi vald | Harju maakond | −0,7 ‰ |
| 14 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | −0,9 ‰ |
| 15 | Tartu linn | Tartu maakond | −1,4 ‰ |
| 16 | Tori vald | Pärnu maakond | −1,8 ‰ |
| 17 | Kohila vald | Rapla maakond | −2,0 ‰ |
| 18 | Tallinn | Harju maakond | −2,1 ‰ |
| 19 | Viljandi linn | Viljandi maakond | −2,3 ‰ |
| 20 | Anija vald | Harju maakond | −3,8 ‰ |
| 20 | Vormsi vald | Lääne maakond | −3,8 ‰ |
| 22 | Pärnu linn | Pärnu maakond | −4,4 ‰ |
| 23 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | −5,3 ‰ |
| 24 | Kehtna vald | Rapla maakond | −5,8 ‰ |
| 24 | Paide linn | Järva maakond | −5,8 ‰ |
| 26 | Kose vald | Harju maakond | −6,1 ‰ |
| 27 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | −6,3 ‰ |
| 27 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | −6,3 ‰ |
| 29 | Põlva vald | Põlva maakond | −6,4 ‰ |
| 30 | Saaremaa vald | Saare maakond | −6,6 ‰ |
| 31 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | −6,7 ‰ |
| 32 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | −7,0 ‰ |
| 32 | Võru linn | Võru maakond | −7,0 ‰ |
| 34 | Haapsalu linn | Lääne maakond | −7,5 ‰ |
| 34 | Rapla vald | Rapla maakond | −7,5 ‰ |
| 36 | Märjamaa vald | Rapla maakond | −7,6 ‰ |
| 37 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | −8,0 ‰ |
| 38 | Kihnu vald | Pärnu maakond | −8,1 ‰ |
| 39 | Maardu linn | Harju maakond | −8,2 ‰ |
| 40 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | −8,4 ‰ |
| 41 | Kuusalu vald | Harju maakond | −8,7 ‰ |
| 42 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | −9,0 ‰ |
| 42 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | −9,0 ‰ |
| 44 | Elva vald | Tartu maakond | −9,6 ‰ |
| 45 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | −9,7 ‰ |
| 46 | Otepää vald | Valga maakond | −10,0 ‰ |
| 47 | Keila linn | Harju maakond | −10,3 ‰ |
| 47 | Viljandi vald | Viljandi maakond | −10,3 ‰ |
| 49 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | −10,6 ‰ |
| 50 | Valga vald | Valga maakond | −10,8 ‰ |
| 51 | Võru vald | Võru maakond | −11,0 ‰ |
| 52 | Türi vald | Järva maakond | −11,2 ‰ |
| 53 | Rõuge vald | Võru maakond | −11,3 ‰ |
| 54 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | −11,4 ‰ |
| 55 | Mulgi vald | Viljandi maakond | −11,5 ‰ |
| 55 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | −11,5 ‰ |
| 57 | Narva linn | Ida-Viru maakond | −11,7 ‰ |
| 57 | Ruhnu vald | Saare maakond | −11,7 ‰ |
| 59 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | −12,0 ‰ |
| 59 | Järva vald | Järva maakond | −12,0 ‰ |
| 61 | Saarde vald | Pärnu maakond | −12,1 ‰ |
| 62 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | −12,4 ‰ |
| 62 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | −12,4 ‰ |
| 64 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | −12,5 ‰ |
| 64 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | −12,5 ‰ |
| 66 | Antsla vald | Võru maakond | −12,8 ‰ |
| 67 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | −14,1 ‰ |
| 68 | Räpina vald | Põlva maakond | −16,1 ‰ |
| 69 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | −17,0 ‰ |
| 70 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | −17,3 ‰ |
| 71 | Setomaa vald | Võru maakond | −17,4 ‰ |
| 71 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | −17,4 ‰ |
| 73 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | −17,8 ‰ |
| 74 | Tõrva vald | Valga maakond | −18,8 ‰ |
| 75 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | −18,9 ‰ |
| 76 | Kanepi vald | Põlva maakond | −20,6 ‰ |
| 76 | Loksa linn | Harju maakond | −20,6 ‰ |
| 78 | Muhu vald | Saare maakond | −29,7 ‰ |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Tartu maakond−0,7 ‰
- Harju maakond−1,8 ‰
- Pärnu maakond−5,7 ‰
- Rapla maakond−6,0 ‰
- Hiiu maakond−7,0 ‰
- Viljandi maakond−7,1 ‰
- Saare maakond−7,8 ‰
- Lääne maakond−7,8 ‰
- Lääne-Viru maakond−8,7 ‰
- Järva maakond−9,5 ‰
- Võru maakond−10,3 ‰
- Põlva maakond−11,5 ‰
- Jõgeva maakond−12,0 ‰
- Valga maakond−12,3 ‰
- Ida-Viru maakond−12,7 ‰
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ esikohal?
Näitajas „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ on esikohal Kiili vald (7,9 ‰).
Milline on näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on −8,3 ‰.