Rõuge vald: rahvaarv ja statistika
Rõuge vald: rahvaarv on 4 560 (2026), pindala 933,2 km² ja asustustihedus 4,9 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 65. kohal. Rahvaarv väheneb: −19,1% aastatel 2016–2026.
- 4 560 elanikku
- 933,2 km²
- 5 el./km²

Rõuge vald arvudes
Peamine
Võru maakond: 5 omavalitsuse seas on Rõuge vald rahvaarvult 3. kohal.
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid: Rõuge vald 57,9%, Võru maakond keskmiselt 34,9%, kogu riigis 14,6%.
Keskmine brutokuupalk: Rõuge vald 1 340 €, Võru maakond keskmiselt 1 605 €, kogu riigis 1 999 €.
Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 36,2%.
Kas teadsid?
- Võru maakond: 1. koht näitajas „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“.
- Võru maakond: 1. koht näitajas „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“.
- „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“: väärtus on kõrgem kui 100 %-l omavalitsustest.
- „Keskmine brutokuupalk“: väärtus on madalam kui 100 %-l omavalitsustest.
- „Keskküttega eluruumid“: väärtus on madalam kui 94 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 130 700 jalgpalliväljaku suurune.
- 6,4 korda hõredamalt asustatud kui riigis keskmiselt.
Rõuge vald: rahvaarvu muutus
Rõuge vald: rahvaarv oli 2016. aastal 5 639 ja 2026. aastal 4 560.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 5 180 |
| 2022 | 4 877 |
| 2023 | 4 865 |
| 2024 | 4 748 |
| 2025 | 4 643 |
| 2026 | 4 560 |
Rõuge vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Rõuge vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 28,6% | 24,9% | 25,0% | 13. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 14,1% | 17,0% | 18,1% | 69. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −11,3 ‰ | −10,3 ‰ | −8,3 ‰ | 53. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | −7,2 ‰ | −6,2 ‰ | −0,6 ‰ | 62. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Rõuge vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 57,9% | 34,9% | 22,9% | 1. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 2,0% | 2,7% | 4,5% | 56. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 72,3% | 51,0% | 52,0% | 8. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 77,1 m² | 71,1 | 78,3 | 45. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 3,5 ‰ | 4,8 ‰ | 8,9 ‰ | 53. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Rõuge vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 17,2% | 41,3% | 42,7% | 73. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Rõuge vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 340 € | 1 605 € | 1 672 € | 78. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 194 € | 1 394 € | 1 467 € | 76. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 599 | 3 420 | 159 827 | 49. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 131,4 ‰ | 103,1 ‰ | 98,1 ‰ | 11. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 230,0 ‰ | 186,6 ‰ | 177,0 ‰ | 14. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 12,1 ‰ | 10,9 ‰ | 11,4 ‰ | 32. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Rõuge vald | Võru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 3,8% | 4,1% | 4,7% | 68. koht 78-st |
Rõuge vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük36,2% ×5,6
- Ehitus11,9% ×1,1
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus9,0% ×0,6
- Töötlev tööstus7,3% ×1,2
- Majutus ja toitlustus7,0% ×2,3
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont6,0% ×0,4
- Haldus- ja abitegevused3,8% ×0,7
- Kunst, meelelahutus ja vaba aeg3,7% ×1,0
Rõuge vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Rõuge vald: kui palju elanikke seal on?
Rõuge vald: rahvaarv on 4 560 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 65. kohal.
Rõuge vald: kui suur on pindala?
Rõuge vald: pindala on 933,2 km² ja asustustihedus 5 el./km².
Rõuge vald: kas rahvaarv kasvab?
Rõuge vald: rahvaarv oli 2016. aastal 5 639 ja 2026. aastal 4 560 (−19,1%).
Kus asub Rõuge vald?
Rõuge vald asub maakonnas: Võru maakond. Laiuskraad 57,733, pikkuskraad 26,917.
Rõuge vald: milline on näitaja „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus?
Rõuge vald: näitaja „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus on 57,9% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 1. kohal; riigi mediaan on 22,9%.
Rõuge vald: milline on näitaja „Keskmine brutokuupalk“ väärtus?
Rõuge vald: näitaja „Keskmine brutokuupalk“ väärtus on 1 340 € (2025). See on 78 omavalitsuse seas 78. kohal; riigi mediaan on 1 672 €.
Rõuge vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Rõuge vald: lähimad naabrid on Võru linn (14 km), Võru vald (15 km), Antsla vald (25 km), Kanepi vald (29 km), Põlva vald (35 km).