Narva-Jõesuu linn: rahvaarv ja statistika
Narva-Jõesuu linn: rahvaarv on 4 219 (2026), pindala 404,2 km² ja asustustihedus 10,4 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 68. kohal. Rahvaarv väheneb: −5,1% aastatel 2016–2026.
- 4 219 elanikku
- 404,2 km²
- 10 el./km²

Narva-Jõesuu linn arvudes
Peamine
Ida-Viru maakond: 7 omavalitsuse seas on Narva-Jõesuu linn rahvaarvult 6. kohal.
Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta: Narva-Jõesuu linn 0,5 ‰, Ida-Viru maakond keskmiselt 2,0 ‰, kogu riigis 25,1 ‰.
65-aastaste ja vanemate osatähtsus: Narva-Jõesuu linn 32,8%, Ida-Viru maakond keskmiselt 29,7%, kogu riigis 21,4%.
Suurim tegevusala: Kaubandus ja mootorsõidukite remont, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 20,6%.
Kas teadsid?
- Ida-Viru maakond: 1. koht näitajas „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“.
- Ida-Viru maakond: 1. koht näitajas „Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid“.
- „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“: väärtus on madalam kui 99 %-l omavalitsustest.
- „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“: väärtus on kõrgem kui 97 %-l omavalitsustest.
- „Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas“: väärtus on kõrgem kui 96 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 56 618 jalgpalliväljaku suurune.
- 3,0 korda hõredamalt asustatud kui riigis keskmiselt.
Narva-Jõesuu linn: rahvaarvu muutus
Narva-Jõesuu linn: rahvaarv oli 2016. aastal 4 446 ja 2026. aastal 4 219.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 4 479 |
| 2022 | 4 175 |
| 2023 | 4 269 |
| 2024 | 4 293 |
| 2025 | 4 239 |
| 2026 | 4 219 |
Narva-Jõesuu linn: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 32,8% | 29,7% | 25,0% | 3. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 13,7% | 14,8% | 18,1% | 72. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | −17,0 ‰ | −12,7 ‰ | −8,3 ‰ | 69. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 12,1 ‰ | −4,8 ‰ | −0,6 ‰ | 12. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 4,7% | 4,3% | 22,9% | 73. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 12,1% | 1,8% | 4,5% | 19. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 31,3% | 11,2% | 52,0% | 62. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 70,0 m² | 54,3 | 78,3 | 60. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 0,5 ‰ | 2,0 ‰ | 8,9 ‰ | 73. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 64,9% | 89,0% | 42,7% | 16. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 884 € | 1 641 € | 1 672 € | 9. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 778 € | 1 350 € | 1 467 € | 6. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 291 | 6 760 | 159 827 | 73. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 69,0 ‰ | 52,9 ‰ | 98,1 ‰ | 70. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 124,9 ‰ | 98,1 ‰ | 177,0 ‰ | 70. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 6,2 ‰ | 6,4 ‰ | 11,4 ‰ | 74. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 9,0% | 9,2% | 4,7% | 4. koht 78-st |
Narva-Jõesuu linn: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont20,6% ×1,4
- Kinnisvaraalane tegevus10,7% ×1,6
- Veondus ja laondus9,6% ×1,7
- Majutus ja toitlustus8,9% ×2,9
- Töötlev tööstus7,2% ×1,2
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük6,5% ×1,0
- Ehitus6,5% ×0,6
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus6,5% ×0,4
Narva-Jõesuu linn kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Narva-Jõesuu linn: kui palju elanikke seal on?
Narva-Jõesuu linn: rahvaarv on 4 219 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 68. kohal.
Narva-Jõesuu linn: kui suur on pindala?
Narva-Jõesuu linn: pindala on 404,2 km² ja asustustihedus 10 el./km².
Narva-Jõesuu linn: kas rahvaarv kasvab?
Narva-Jõesuu linn: rahvaarv oli 2016. aastal 4 446 ja 2026. aastal 4 219 (−5,1%).
Kus asub Narva-Jõesuu linn?
Narva-Jõesuu linn asub maakonnas: Ida-Viru maakond. Laiuskraad 59,450, pikkuskraad 28,067.
Narva-Jõesuu linn: milline on näitaja „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Narva-Jõesuu linn: näitaja „Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta“ väärtus on 0,5 ‰ (2025). See on 74 omavalitsuse seas 73. kohal; riigi mediaan on 8,9 ‰.
Narva-Jõesuu linn: milline on näitaja „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ väärtus?
Narva-Jõesuu linn: näitaja „65-aastaste ja vanemate osatähtsus“ väärtus on 32,8% (2026). See on 78 omavalitsuse seas 3. kohal; riigi mediaan on 25,0%.
Narva-Jõesuu linn: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Narva-Jõesuu linn: lähimad naabrid on Narva linn (11 km), Sillamäe linn (18 km), Jõhvi vald (38 km), Alutaguse vald (42 km), Kohtla-Järve linn (45 km).