Omavalitsus · Saare maakond

Muhu vald: rahvaarv ja statistika

Muhu vald: rahvaarv on 1 561 (2026), pindala 207,9 km² ja asustustihedus 7,5 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 75. kohal. Rahvaarv väheneb: −13,4% aastatel 2016–2026.

  • 1 561 elanikku
  • 207,9 km²
  • 8 el./km²
Vaade: Muhu vald
Foto : Anvelt, CC BY-SA 3.0 ee, Wikimedia Commons

Muhu vald arvudes

Rahvaarv
1 561
75. koht 78-st −13,4%
Asustustihedus
8el./km²
66. koht 78-st
Pindala
208km²
56. koht 78-st
Loomulik iive 1000 elaniku kohta
−29,7‰
78. koht 78-st
Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud)
88,0%%
3. koht 78-st
Keskküttega eluruumid
12,6%%
76. koht 78-st
Keskmine brutokuupalk
1 424€
76. koht 78-st

Peamine

Saare maakond: 3 omavalitsuse seas on Muhu vald rahvaarvult 2. kohal.

Loomulik iive 1000 elaniku kohta: Muhu vald −29,7 ‰, Saare maakond keskmiselt −7,8 ‰, kogu riigis −4,7 ‰.

Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud): Muhu vald 88,0%, Saare maakond keskmiselt 59,1%, kogu riigis 27,4%.

Suurim tegevusala: Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 16,5%.

Kas teadsid?

Muhu vald: rahvaarvu muutus

1 5071 6621 8181 9732016 : 1 8022017 : 1 8232018 : 1 8852019 : 1 8762020 : 1 8792021 : 1 9192022 : 1 6462023 : 1 6402024 : 1 6272025 : 1 6032026 : 1 561201620182020202220242026

Muhu vald: rahvaarv oli 2016. aastal 1 802 ja 2026. aastal 1 561.

AastaRahvaarv
20211 919
20221 646
20231 640
20241 627
20251 603
20261 561

Muhu vald: kõik näitajad

Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.

Rahvastik

NäitajaMuhu valdSaare maakondRiikAsendKoht
65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026)29,3%23,6%25,0%11. koht 78-st
Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026)14,5%18,0%18,1%67. koht 78-st
Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025)−29,7 ‰−7,8 ‰−8,3 ‰78. koht 78-st
Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025)2,5 ‰−1,4 ‰−0,6 ‰31. koht 78-st

Eluase

NäitajaMuhu valdSaare maakondRiikAsendKoht
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021)53,7%26,2%22,9%4. koht 78-st
Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021)7,6%8,1%4,5%30. koht 78-st
Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021)88,0%59,1%52,0%3. koht 78-st
Eluruumi keskmine pind (2021)92,6 m²77,878,310. koht 78-st
Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025)12,6 ‰13,7 ‰8,9 ‰31. koht 74-st

Energia

NäitajaMuhu valdSaare maakondRiikAsendKoht
Keskküttega eluruumid (2021)12,6%35,6%42,7%76. koht 78-st

Majandus

NäitajaMuhu valdSaare maakondRiikAsendKoht
Keskmine brutokuupalk (2025)1 424 €1 602 €1 672 €76. koht 78-st
Brutokuupalga mediaan (2025)1 296 €1 391 €1 467 €71. koht 77-st
Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025)2843 830159 82774. koht 78-st
Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025)181,9 ‰121,5 ‰98,1 ‰4. koht 78-st
Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)325,4 ‰226,4 ‰177,0 ‰4. koht 78-st
Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026)21,1 ‰13,6 ‰11,4 ‰6. koht 78-st

Tööhõive

NäitajaMuhu valdSaare maakondRiikAsendKoht
Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025)4,4%5,1%4,7%49. koht 78-st

Muhu vald: tegevusalad

Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.

Muhu vald kaardil

Korduma kippuvad küsimused

Muhu vald: kui palju elanikke seal on?

Muhu vald: rahvaarv on 1 561 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 75. kohal.

Muhu vald: kui suur on pindala?

Muhu vald: pindala on 207,9 km² ja asustustihedus 8 el./km².

Muhu vald: kas rahvaarv kasvab?

Muhu vald: rahvaarv oli 2016. aastal 1 802 ja 2026. aastal 1 561 (−13,4%).

Kus asub Muhu vald?

Muhu vald asub maakonnas: Saare maakond. Laiuskraad 58,600, pikkuskraad 23,250.

Muhu vald: milline on näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ väärtus?

Muhu vald: näitaja „Loomulik iive 1000 elaniku kohta“ väärtus on −29,7 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 78. kohal; riigi mediaan on −8,3 ‰.

Muhu vald: milline on näitaja „Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud)“ väärtus?

Muhu vald: näitaja „Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud)“ väärtus on 88,0% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 3. kohal; riigi mediaan on 52,0%.

Muhu vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?

Muhu vald: lähimad naabrid on Lääneranna vald (41 km), Haapsalu linn (41 km), Saaremaa vald (42 km), Vormsi vald (45 km), Hiiumaa vald (51 km).