Kastre vald: rahvaarv ja statistika
Kastre vald: rahvaarv on 6 380 (2026), pindala 492,7 km² ja asustustihedus 12,9 el./km². Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 49. kohal. Rahvaarv kasvab: +34,9% aastatel 2016–2026.
- 6 380 elanikku
- 492,7 km²
- 13 el./km²

Kastre vald arvudes
Peamine
Tartu maakond: 8 omavalitsuse seas on Kastre vald rahvaarvult 5. kohal.
Rändesaldo 1000 elaniku kohta: Kastre vald 38,2 ‰, Tartu maakond keskmiselt 2,2 ‰, kogu riigis −2,0 ‰.
Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid: Kastre vald 46,3%, Tartu maakond keskmiselt 13,0%, kogu riigis 14,6%.
Suurim tegevusala: Ehitus, mille osakaal omavalitsuse ettevõtete koguarvust on 18,9%.
Kas teadsid?
- Tartu maakond: 1. koht näitajas „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“.
- Tartu maakond: 1. koht näitajas „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“.
- „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“: väärtus on kõrgem kui 99 %-l omavalitsustest.
- „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“: väärtus on kõrgem kui 94 %-l omavalitsustest.
- Pindala on ligikaudu 69 010 jalgpalliväljaku suurune.
- 2,4 korda hõredamalt asustatud kui riigis keskmiselt.
- Lähim omavalitsus on Luunja vald, 11,3 km kaugusel.
Kastre vald: rahvaarvu muutus
Kastre vald: rahvaarv oli 2016. aastal 4 731 ja 2026. aastal 6 380.
| Aasta | Rahvaarv |
|---|---|
| 2021 | 5 430 |
| 2022 | 5 401 |
| 2023 | 5 718 |
| 2024 | 5 986 |
| 2025 | 6 148 |
| 2026 | 6 380 |
Kastre vald: kõik näitajad
Omavalitsuse väärtus, seejärel maakonna keskmine ja kogu riigi mediaan (arvukuse näitajate puhul: maakonna ja kogu riigi summad). Skaala näitab omavalitsuse asendit riigi madalaima ja kõrgeima väärtuse vahel.
Rahvastik
| Näitaja | Kastre vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| 65-aastaste ja vanemate osatähtsus (2026) | 15,7% | 17,8% | 25,0% | 69. koht 78-st | |
| Kuni 17-aastaste osatähtsus (2026) | 24,1% | 21,0% | 18,1% | 10. koht 78-st | |
| Loomulik iive 1000 elaniku kohta (2025) | 2,2 ‰ | −0,7 ‰ | −8,3 ‰ | 8. koht 78-st | |
| Rändesaldo 1000 elaniku kohta (2025) | 38,2 ‰ | 2,2 ‰ | −0,6 ‰ | 2. koht 78-st |
Eluase
| Näitaja | Kastre vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 46,3% | 13,0% | 22,9% | 6. koht 78-st | |
| Pärast 2000. aastat ehitatud eluruumid (2021) | 17,3% | 19,2% | 4,5% | 14. koht 78-st | |
| Eluruumid eramutes (üheeluruumilised elamud) (2021) | 66,6% | 29,8% | 52,0% | 16. koht 78-st | |
| Eluruumi keskmine pind (2021) | 89,7 m² | 72,4 | 78,3 | 14. koht 78-st | |
| Aastatel 2021–2025 kasutusse lubatud uued eluruumid 1000 elaniku kohta (2025) | 56,4 ‰ | 38,0 ‰ | 8,9 ‰ | 8. koht 74-st |
Energia
| Näitaja | Kastre vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskküttega eluruumid (2021) | 34,1% | 64,9% | 42,7% | 53. koht 78-st |
Majandus
| Näitaja | Kastre vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Keskmine brutokuupalk (2025) | 1 662 € | 2 047 € | 1 672 € | 42. koht 78-st | |
| Brutokuupalga mediaan (2025) | 1 500 € | 1 755 € | 1 467 € | 34. koht 77-st | |
| Ettevõtete arv (statistilise profiili ettevõtted) (2025) | 571 | 16 745 | 159 827 | 52. koht 78-st | |
| Ettevõtteid 1000 elaniku kohta (2025) | 89,5 ‰ | 101,6 ‰ | 98,1 ‰ | 54. koht 78-st | |
| Äriregistrisse kantud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 172,6 ‰ | 200,5 ‰ | 177,0 ‰ | 44. koht 78-st | |
| Viimase 12 kuu jooksul registreeritud ettevõtjaid 1000 elaniku kohta (2026) | 17,2 ‰ | 13,7 ‰ | 11,4 ‰ | 12. koht 78-st |
Tööhõive
| Näitaja | Kastre vald | Tartu maakond | Riik | Asend | Koht |
|---|---|---|---|---|---|
| Registreeritud töötud 16–64-aastaste hulgas (2025) | 4,6% | 5,0% | 4,7% | 43. koht 78-st |
Kastre vald: tegevusalad
Iga tegevusala osakaal ettevõtete koguarvust; „×1,5“ = tegevusala on 1,5 korda sagedasem kui kogu riigis.
- Ehitus18,9% ×1,7
- Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüük16,3% ×2,5
- Kaubandus ja mootorsõidukite remont13,8% ×0,9
- Töötlev tööstus9,1% ×1,5
- Kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus8,1% ×0,5
- Kinnisvaraalane tegevus6,5% ×1,0
- Info ja side4,6% ×0,5
- Veondus ja laondus4,4% ×0,8
Kastre vald kaardil
Korduma kippuvad küsimused
Kastre vald: kui palju elanikke seal on?
Kastre vald: rahvaarv on 6 380 (2026). Rahvaarvult on see 78 omavalitsuse seas 49. kohal.
Kastre vald: kui suur on pindala?
Kastre vald: pindala on 492,7 km² ja asustustihedus 13 el./km².
Kastre vald: kas rahvaarv kasvab?
Kastre vald: rahvaarv oli 2016. aastal 4 731 ja 2026. aastal 6 380 (+34,9%).
Kus asub Kastre vald?
Kastre vald asub maakonnas: Tartu maakond. Laiuskraad 58,317, pikkuskraad 27,067.
Kastre vald: milline on näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus?
Kastre vald: näitaja „Rändesaldo 1000 elaniku kohta“ väärtus on 38,2 ‰ (2025). See on 78 omavalitsuse seas 2. kohal; riigi mediaan on −0,6 ‰.
Kastre vald: milline on näitaja „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus?
Kastre vald: näitaja „Enne 1946. aastat ehitatud eluruumid“ väärtus on 46,3% (2021). See on 78 omavalitsuse seas 6. kohal; riigi mediaan on 22,9%.
Kastre vald: millised omavalitsused asuvad lähedal?
Kastre vald: lähimad naabrid on Luunja vald (11 km), Tartu vald (20 km), Tartu linn (21 km), Kambja vald (23 km), Peipsiääre vald (27 km).