Rahvastik · 2026
Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul: omavalitsuste pingerida
Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul: esikohal on Rae vald (+63,6%), viimasel kohal Vormsi vald (−34,5%). 78 omavalitsuse mediaan on −5,3%.
Esikolmik ja TOP 100
| # | Omavalitsus | Maakond | Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul |
|---|---|---|---|
| 1 | Rae vald | Harju maakond | +63,6% |
| 2 | Kambja vald | Tartu maakond | +53,4% |
| 3 | Luunja vald | Tartu maakond | +51,2% |
| 4 | Kiili vald | Harju maakond | +48,8% |
| 5 | Harku vald | Harju maakond | +42,2% |
| 6 | Tartu vald | Tartu maakond | +37,4% |
| 7 | Kastre vald | Tartu maakond | +34,9% |
| 8 | Jõelähtme vald | Harju maakond | +31,4% |
| 9 | Saku vald | Harju maakond | +31,0% |
| 10 | Viimsi vald | Harju maakond | +29,8% |
| 11 | Saue vald | Harju maakond | +25,5% |
| 12 | Raasiku vald | Harju maakond | +16,6% |
| 13 | Kohila vald | Rapla maakond | +15,9% |
| 14 | Keila linn | Harju maakond | +14,7% |
| 15 | Nõo vald | Tartu maakond | +13,3% |
| 16 | Kose vald | Harju maakond | +11,7% |
| 17 | Maardu linn | Harju maakond | +11,1% |
| 18 | Tori vald | Pärnu maakond | +9,1% |
| 19 | Lääne-Harju vald | Harju maakond | +8,9% |
| 20 | Tallinn | Harju maakond | +6,9% |
| 21 | Rakvere vald | Lääne-Viru maakond | +6,6% |
| 22 | Tartu linn | Tartu maakond | +3,8% |
| 23 | Pärnu linn | Pärnu maakond | +3,0% |
| 24 | Anija vald | Harju maakond | +2,9% |
| 25 | Rapla vald | Rapla maakond | +0,5% |
| 26 | Elva vald | Tartu maakond | −0,2% |
| 27 | Kuusalu vald | Harju maakond | −0,5% |
| 28 | Rakvere linn | Lääne-Viru maakond | −2,6% |
| 29 | Haapsalu linn | Lääne maakond | −2,7% |
| 30 | Häädemeeste vald | Pärnu maakond | −2,9% |
| 31 | Jõhvi vald | Ida-Viru maakond | −3,3% |
| 32 | Lääne-Nigula vald | Lääne maakond | −3,4% |
| 32 | Paide linn | Järva maakond | −3,4% |
| 34 | Vinni vald | Lääne-Viru maakond | −4,7% |
| 35 | Viljandi linn | Viljandi maakond | −4,8% |
| 36 | Viljandi vald | Viljandi maakond | −5,0% |
| 36 | Võru linn | Võru maakond | −5,0% |
| 38 | Narva-Jõesuu linn | Ida-Viru maakond | −5,1% |
| 39 | Saaremaa vald | Saare maakond | −5,3% |
| 40 | Tapa vald | Lääne-Viru maakond | −5,4% |
| 41 | Kadrina vald | Lääne-Viru maakond | −5,5% |
| 42 | Järva vald | Järva maakond | −5,8% |
| 43 | Kehtna vald | Rapla maakond | −5,9% |
| 44 | Võru vald | Võru maakond | −6,0% |
| 45 | Loksa linn | Harju maakond | −6,6% |
| 46 | Põhja-Pärnumaa vald | Pärnu maakond | −7,4% |
| 46 | Valga vald | Valga maakond | −7,4% |
| 48 | Türi vald | Järva maakond | −7,5% |
| 49 | Kanepi vald | Põlva maakond | −7,9% |
| 49 | Märjamaa vald | Rapla maakond | −7,9% |
| 51 | Viru-Nigula vald | Lääne-Viru maakond | −8,1% |
| 52 | Otepää vald | Valga maakond | −8,3% |
| 53 | Väike-Maarja vald | Lääne-Viru maakond | −8,8% |
| 54 | Põlva vald | Põlva maakond | −9,2% |
| 55 | Kohtla-Järve linn | Ida-Viru maakond | −9,6% |
| 56 | Põltsamaa vald | Jõgeva maakond | −10,0% |
| 57 | Põhja-Sakala vald | Viljandi maakond | −10,1% |
| 58 | Jõgeva vald | Jõgeva maakond | −10,4% |
| 59 | Tõrva vald | Valga maakond | −10,6% |
| 60 | Haljala vald | Lääne-Viru maakond | −10,9% |
| 60 | Hiiumaa vald | Hiiu maakond | −10,9% |
| 62 | Lääneranna vald | Pärnu maakond | −11,1% |
| 62 | Mulgi vald | Viljandi maakond | −11,1% |
| 64 | Narva linn | Ida-Viru maakond | −11,7% |
| 65 | Räpina vald | Põlva maakond | −12,7% |
| 65 | Sillamäe linn | Ida-Viru maakond | −12,7% |
| 67 | Lüganuse vald | Ida-Viru maakond | −13,1% |
| 67 | Peipsiääre vald | Tartu maakond | −13,1% |
| 69 | Saarde vald | Pärnu maakond | −13,3% |
| 70 | Muhu vald | Saare maakond | −13,4% |
| 71 | Antsla vald | Võru maakond | −13,8% |
| 72 | Mustvee vald | Jõgeva maakond | −17,1% |
| 73 | Rõuge vald | Võru maakond | −19,1% |
| 74 | Alutaguse vald | Ida-Viru maakond | −21,4% |
| 75 | Setomaa vald | Võru maakond | −22,7% |
| 76 | Kihnu vald | Pärnu maakond | −28,2% |
| 77 | Ruhnu vald | Saare maakond | −34,1% |
| 78 | Vormsi vald | Lääne maakond | −34,5% |
Maakondade võrdlus
Määrade puhul rahvaarvuga kaalutud keskmised, arvukuse näitajate puhul summad.
- Harju maakond+11,9%
- Tartu maakond+10,8%
- Rapla maakond+0,6%
- Pärnu maakond+0,4%
- Lääne maakond−3,5%
- Lääne-Viru maakond−4,5%
- Järva maakond−5,6%
- Saare maakond−5,9%
- Viljandi maakond−6,8%
- Valga maakond−8,3%
- Põlva maakond−9,9%
- Võru maakond−10,2%
- Ida-Viru maakond−10,5%
- Hiiu maakond−10,9%
- Jõgeva maakond−11,5%
Teised sama teema pingeread
Korduma kippuvad küsimused
Milline omavalitsus on näitajas „Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul“ esikohal?
Näitajas „Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul“ on esikohal Rae vald (+63,6%).
Milline on näitaja „Rahvaarvu muutus 10 aasta jooksul“ mediaan?
Pingerea 78 omavalitsuse mediaan on −5,3%.