NACE N
Haldus- ja abitegevused: omavalitsuste pingerida
Haldus- ja abitegevused: ettevõtete arv on 8 476, mis moodustab 5,3% kogu riigi summast. Esikohal on Tallinn.
Pingerida ettevõtete arvu järgi
| # | Omavalitsus | Ettevõtete | Osakaal |
|---|---|---|---|
| 1 | Tallinn | 4 064 | 5,6% |
| 2 | Tartu linn | 449 | 4,4% |
| 3 | Pärnu linn | 291 | 5,2% |
| 4 | Rae vald | 206 | 5,8% |
| 5 | Saue vald | 193 | 6,8% |
| 6 | Viimsi vald | 179 | 5,8% |
| 7 | Saaremaa vald | 169 | 4,8% |
| 8 | Harku vald | 149 | 6,2% |
| 9 | Narva linn | 110 | 4,4% |
| 10 | Saku vald | 105 | 6,8% |
| 11 | Kambja vald | 84 | 4,7% |
| 12 | Rapla vald | 81 | 5,7% |
| 13 | Maardu linn | 75 | 5,5% |
| 14 | Tartu vald | 75 | 5,1% |
| 15 | Tori vald | 74 | 6,5% |
| 16 | Jõelähtme vald | 73 | 7,6% |
| 17 | Viljandi linn | 69 | 4,1% |
| 18 | Jõhvi vald | 66 | 5,3% |
| 19 | Lääne-Harju vald | 66 | 6,0% |
| 20 | Võru linn | 66 | 6,4% |
| 21 | Haapsalu linn | 64 | 4,9% |
| 22 | Hiiumaa vald | 63 | 5,1% |
| 23 | Elva vald | 59 | 4,9% |
| 24 | Keila linn | 59 | 6,4% |
| 25 | Rakvere linn | 57 | 4,2% |
| 26 | Kiili vald | 55 | 6,3% |
| 27 | Kohtla-Järve linn | 55 | 4,2% |
| 28 | Kuusalu vald | 52 | 5,6% |
| 29 | Jõgeva vald | 51 | 4,7% |
| 30 | Kose vald | 50 | 6,5% |
| 31 | Kohila vald | 48 | 6,2% |
| 32 | Viljandi vald | 48 | 3,6% |
| 33 | Valga vald | 45 | 4,7% |
| 34 | Järva vald | 44 | 5,2% |
| 35 | Märjamaa vald | 44 | 4,8% |
| 36 | Türi vald | 43 | 4,9% |
| 37 | Põlva vald | 42 | 3,5% |
| 38 | Võru vald | 42 | 3,9% |
| 39 | Põhja-Sakala vald | 41 | 5,9% |
| 40 | Paide linn | 38 | 4,6% |
| 41 | Otepää vald | 37 | 5,0% |
| 42 | Tapa vald | 37 | 5,1% |
| 43 | Lääne-Nigula vald | 34 | 4,2% |
| 44 | Mulgi vald | 34 | 5,1% |
| 45 | Raasiku vald | 33 | 5,9% |
| 46 | Põltsamaa vald | 31 | 3,7% |
| 47 | Põhja-Pärnumaa vald | 31 | 4,8% |
| 48 | Vinni vald | 31 | 4,9% |
| 49 | Rakvere vald | 30 | 5,1% |
| 50 | Kehtna vald | 29 | 6,3% |
Pingerida tegevusala osakaalu järgi (keskmised ja suured omavalitsused)
| # | Omavalitsus | Ettevõtete | Osakaal |
|---|---|---|---|
| 1 | Jõelähtme vald | 73 | 7,6% |
| 2 | Saue vald | 193 | 6,8% |
| 3 | Saku vald | 105 | 6,8% |
| 4 | Viru-Nigula vald | 23 | 6,8% |
| 5 | Kose vald | 50 | 6,5% |
| 6 | Tori vald | 74 | 6,5% |
| 7 | Keila linn | 59 | 6,4% |
| 8 | Võru linn | 66 | 6,4% |
| 9 | Kehtna vald | 29 | 6,3% |
| 10 | Kiili vald | 55 | 6,3% |
| 11 | Harku vald | 149 | 6,2% |
| 12 | Lüganuse vald | 29 | 6,2% |
| 13 | Kohila vald | 48 | 6,2% |
| 14 | Lääne-Harju vald | 66 | 6,0% |
| 15 | Raasiku vald | 33 | 5,9% |
| 16 | Põhja-Sakala vald | 41 | 5,9% |
| 17 | Rae vald | 206 | 5,8% |
| 18 | Viimsi vald | 179 | 5,8% |
| 19 | Rapla vald | 81 | 5,7% |
| 20 | Tallinn | 4 064 | 5,6% |
| 21 | Kuusalu vald | 52 | 5,6% |
| 22 | Maardu linn | 75 | 5,5% |
| 23 | Jõhvi vald | 66 | 5,3% |
| 24 | Järva vald | 44 | 5,2% |
| 25 | Pärnu linn | 291 | 5,2% |
| 26 | Rakvere vald | 30 | 5,1% |
| 27 | Tapa vald | 37 | 5,1% |
| 28 | Hiiumaa vald | 63 | 5,1% |
| 29 | Tartu vald | 75 | 5,1% |
| 30 | Mulgi vald | 34 | 5,1% |
Teised tegevusalad
Põllumajandus, metsamajandus ja kalapüükMäetööstusTöötlev tööstusElektri-, gaasi- ja soojusvarustusVesi, kanalisatsioon ja jäätmekäitlusEhitusKaubandus ja mootorsõidukite remontVeondus ja laondusMajutus ja toitlustusInfo ja sideFinants- ja kindlustustegevusKinnisvaraalane tegevusKutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevusHaridusTervishoid ja sotsiaalhoolekanneKunst, meelelahutus ja vaba aegMuud teenindavad tegevused